eur:
395.74
usd:
372.16
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Brooklyn egyik kórháza mellett felállított ideiglenes halottasházba szállítják a koronavírus-járványban elhunyt emberek holttestét 2020. április 21-én. New York a koronavírus-járvány gócpontja az Egyesült Államokban.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Százezernél is több halottja van a járványnak az Egyesült Államokban

A járvány mind az 50 tagállamban szedett halálos áldozatot, és a Covid-19-ben elhunytak 80 százaléka 65 éven feletti volt.

A baltimore-i Johns Hopkins Egyetem helyi idő szerinti szerda esti adatai szerint az Egyesült Államokban immár 100 ezer 411 ember halt meg az új típusú koronavírus okozta Covid-19 nevű betegségben.

A járvány első halottját február végén regisztrálták, és eddig 385 ezer beteg gyógyult meg a körülbelül 1 millió 700 ezer diagnosztizált fertőzött közül.

Amerikai elemzések szerint a tagállamok két hónapig húzódó lezárásával - vagyis a kijárási tilalom bevezetésével, a szigorú óvintézkedések, köztük a társadalmi távolságtartás vagy a szájmaszkok viselésének kötelező betartatásával - az amerikai egészségügyi hatóságok "csak" időt nyertek a szükséges vírustesztek beszerzéséhez és a tesztelés beindításához, valamint a Covid-19-es betegek kezeléséhez szükséges orvosi eszközök biztosításához.

Egyes egészségügyi szakemberek nem zárják ki azt sem, hogy ősszel a járvány újabb hulláma következik.

A járvány következtében az Egyesült Államok több mint 36 millió polgára maradt munka nélkül, nagyvállalatok és több évtizede sikeres áruházláncolatok kényszerültek csődeljárást kérni, és az amerikai gazdaság több ezermilliárd dollárban mérhető károkat szenvedett.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×