eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Nyitókép: Pixabay

Koronavírusos támadás a Gmail-felhasználók ellen

A Google levelezője múlt héten napi 18 millió ilyen emailt szűrt ki – az online csalók igyekeznek kihasználni a világjárvány okozta krízishelyzetet.

A koronavírus járványt is meglovagolnák az online csalók: a Google a Gmail felületén a múlt hét folyamán napi mintegy 18 millió, a világjárványhoz kapcsolódó malware és phishing emailt csípett el – ehhez társul még további napi 240 millió, ugyancsak a koronavírusra építő spam üzenet. A Gmail naponta 100 millió phishing emailt blokkol, az adathalász, illetve egyéb kártékony emailek kiszűrésére pedig folyamatosan naprakészen tartja gépi tanulási modelljeit. Ez utóbbiakkal a keresőóriás szerint a spam, phishing és potenciális malware-eket tartalmazó üzenetek 99,9 százalékát tudja megfogni – írja a hwsw.hu.

Az online csalók most a globális krízishelyzethez alkalmazkodva többek között megfélemlítéssel vagy épp anyagi támogatás ígéretével próbálják átverni a felhasználókat: a Google szerint az egyik jellemző módszer, hogy a levelek küldői egészségügyi szervezetek, például a World Health Organization (WHO) képviselőinek adják ki magukat, hogy végül a saját zsebükben landoló adományokat kérjenek a címzettektől, vagy épp malware-rel fertőzzék meg azok számítógépeit.

Google az újonnan felfedezett fenyegetéseket a Safe Browsing API-hoz is hozzáadja, amely a Gmail mellett a Chrome és a cég más, integrált termékeinek védelmét is biztosítja, világszerte naponta több mint négymilliárd eszközön.

Más esetekben a csalók az otthonról távmunkázó alkalmazottakat próbálják munkahelyi üzeneteknek tűnő e-mailekkel tőrbe csalni, amelyekben kártékony oldalakra vezető linkeket helyeztek el. A kisvállalatokat pedig kormányzati támogatással kapcsolatos tájékoztatásnak álcázott e-mailekkel igyekeznek rávenni érzékeny adataik kiadására. A támadók a már jó ideje használt malware-kampányokat "márkázták át", kihasználva a felhasználók érzékenységét a koronavírussal kapcsolatos információkra.

A vállalat a felhasználóknak azt javasolja, lehetőleg kerüljék az ismeretlen fájlok letöltését a kapott emailekből, megtekintésükhöz inkább a Gmail beépített előnézetét használják. Az online felületeken történő bejelentkezések előtt azok URL-jét is érdemes ellenőrizni, a phishing támadások ugyanis előszeretettel használnak a hiteles címekhez hasonló hivatkozásokat.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×