eur:
411.33
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Az utasok testhőmérsékletét ellenőrzi infravörös hőkamerával egy védőfelszerelést viselő egészségügyi dolgozó a kelet-kínai Nancsing nagyváros déli vasúti pályaudvarán 2020. január 27-én. Az új, tüdőgyulladást okozó koronavírus halálos áldozatainak a száma 80 fölé nőtt Kínában, és világszerte közel háromezer fertőzöttet regisztráltak. A kórokozó a 11 millió lakosú Hupej tartománybeli Vuhan egyik halpiacán bukkant fel január elején.
Nyitókép: MTI/EPA/Costfoto/Szu Jang

Koronavírus: már nem él az a kínai orvos, aki először szólt - vagy mégis?

Li Ven-liangot azonnal felelősségre is vonták a hatóságok, amikor egy online csetszobában figyelmeztette kollégáit a veszélyre. Más hírek szerint még életben van, de élet és halál között lebeg.

A koronavírusról szóló friss híreinket ITT találja.

Meghalt az a kínai orvos, aki riadóztatni akarta kollégáit a koronavírus kitörése miatt, közben maga is megfertőződött - írja az Index egy kínai, angol nyelvű bulvárlapra, a Global Timesra hivatkozva, amely Twitter-oldalán írt erről, a bejegyzés azonban később eltűnt.

Li Ven-liang december 30-án egy közös csetszobában hívta fel ismerősei figyelmét, akikkel együtt járt az orvosi egyetemre, hogy hét ember egy rejtélyes vírus tüneteivel karanténban van a kórházában. Az online kommunikációt éberen figyelő kínai hatóságok Lit még aznap éjjel beidézték a vuhani egészségügyi hatósághoz, és kérdőre vonták.

A karanténban feküdt betegek voltak az első koronavírusosok decemberben.

Csütörtök este aztán új hír jelent meg a világsajtóban: nem halt meg, de kritikus állapotban van Li Ven-liang. Li Ven-liang halálhírét kínai kormánylapok írták meg osztálytársakra és ismerősökre (vagy meg nem nevezett forrásokra) hivatkozva, miközben a kínai vezetés részben pont a rémhírterjesztés miatt húzta szorosabbra a napokban az amúgy sem túl megengedő cenzúrát.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×