Infostart.hu
eur:
365.44
usd:
317.18
bux:
146563.2
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina

Késes támadás egy francia rendőrőrsön

Francia rendőrök meglőttek, és ezzel ártalmatlanítottak egy késes támadót, aki megsebesítette egyik társukat egy kelet-franciaországi rendőrőrsön hétfőn - közölte a csendőrség szóvivője.

A civil ruhás támadót kórházba vitték. Tettének indítéka egyelőre ismeretlen. A megtámadott rendőr a kezén sérült meg, más forrás szerint a hasán. Az eset Dieuze településen történt délután. Azt még vizsgálják, hogy köztörvényes vagy terrorizmussal kapcsolatos-e a bűncselekmény.

Dieuze település 70 kilométerre van Metztől, ahol alig egy hónapja egy szintén késes férfi Allahot dicsőítő kiabálással rátámadt rendőrök egy csoportjára. Őt is meglőtték, és megsebesítették.

Január 3-án Párizs egyik külvárosában történt hasonló eset. A támadó akkor egy embert megölt, kettőt megsebesített. Őt agyonlőtték.

Címlapról ajánljuk
Köszönjük, Magyarország! – Magyar Péter jó hírrel jelentkezett

Köszönjük, Magyarország! – Magyar Péter jó hírrel jelentkezett

Péntektől fellélegezhetünk, de komoly tanulságokat kell levonni.

Bóka János: nem a pártstruktúrát, hanem a politikai közösséget kell újraépíteni

„Mi együttműködve nem működünk együtt” – mondta Bóka János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, aki beszélt az önkritika fontosságáról, a köztársasági elnök leváltásával kapcsolatos jogi álláspontról és Paks helyzetéről is az InfoRádió Aréna című műsorában. Szerinte most van egy meghatározó politikai közösség, ami képviseletet keres magának, és ez a közösség olyan, mint a bakelit: nyomásra, hőre keményedik.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
Elbizonytalanodtak a befektetők, nyomás alá kerültek a tőzsdék

Elbizonytalanodtak a befektetők, nyomás alá kerültek a tőzsdék

Jó hangulatban indult a nap az európai tőzsdéken, a Stoxx 600 új történelmi csúcsra emelkedett, miután a kedvező vállalati gyorsjelentések és az amerikai–iráni megállapodással kapcsolatos remények javították a befektetői hangulatot. A kép ugyanakkor nem mindenhol volt ilyen kedvező: Ázsiában komoly eladói nyomás alá kerültek a technológiai részvények. Délutánra megjött a bizonytalanság, a magyar tőzsdét beütötték a nap végén, és az amerikai indexek is csökkenéssel zártak. A befektetők továbbra is kiemelten figyelik az iráni híreket, este meg is ugrott az olajár, miután egy új iráni tervezet látott napvilágot a Hormuzi-szorosról, és a holnapi amerikai munkaerőpiaci adat előtt is kivárnak, ami a Feddel kapcsolatos várakozásokat befolyásolhatja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×