Infostart.hu
eur:
363.97
usd:
315.45
bux:
149605.07
2026. augusztus 12. szerda Klára

Lecserélhetik a hongkongi kormányzót

Peking le akarja váltani Carrie Lam hongkongi főkormányzót, aki tehetetlennek bizonyult a hónapok óta tartó, egyre erőszakosabb tüntetésekkel szemben - írta a Financial Times című brit napilap.

A tüntetők többsége Lam lemondását követeli, aki 2017 közepe óta vezeti a Kínának 1997-ben visszaszolgáltatott egykori brit gyarmatot.

Peking eddig teljes támogatásáról biztosította a hongkongi vezetőt, és elítélte a június óta nagyobb autonómiát és több polgárjogot követelő tüntetők erőszakos cselekményeit.

A Financial Times úgy tudja, hogy a pekingi vezetés tervet dolgoz ki a főkormányzó leváltására és egy ideiglenes vezető kinevezésére. A lap meg nem nevezett forrásai szerint Carrie Lam menesztésének előfeltétele a rend visszaállítása, mert így elkerülhető a látszat, hogy a hatóságok engedtek az erőszaknak.

Amennyiben Hszi Csin-ping kínai elnök jóváhagyja Lam menesztését, utódja márciusban léphet hivatalba a Financial Times szerint.

Címlapról ajánljuk
Ukrán aggodalmak: a vártnál gyorsabban fejlesztik az „orosz Starlinket”

Ukrán aggodalmak: a vártnál gyorsabban fejlesztik az „orosz Starlinket”

Ukrajnában aggodalmat keltett, hogy Oroszország a vártnál gyorsabban fejleszti saját műholdas internet-hálózatát. Kijevnek sikerült elérnie, hogy az oroszokat letiltsák a Starlink-rendszerről. Ők viszont saját műholdas hálójukat jövőre hússzorosára bővíthetik, segítve a drón-hadviselést és a harctéri kommunikációt.

Több napos fesztivállá változik augusztus huszadika, 18 helyett 4 milliárd forintból – kormányzati bejelentés

Hat hét alatt összerakta a Centrum Production az augusztus 20-ai ünnepségsorozat művészeti koncepcióját, ahol mindenki ízlésének próbálnak megfelelni, augusztus 19-től egészen 23-ig. A drón-, fény- és tűzijátékshow-ban kicsúcsosodó események idén a budai rakpartról lesznek a legjobban láthatók, és az ünnepségsorozat az eddigi 18 helyett 4 milliárd forintból kijönnek. Lesz olcsó ásványvíz és sör is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×