eur:
408.88
usd:
375.26
bux:
74214.3
2024. november 5. kedd Imre
Meredith Whittaker, a Google egyik kutatási igazgatója, a New York-i Egyetem mesterséges intelligencia társadalmi hatásait vizsgáló intézetének vezetője beszél az amerikai informatikai óriáscég New York-i irodájának alkalmazottaihoz az utcára vonulásuk után, akik így tiltakoznak a női munkavállalók jelenlegi helyzete ellen 2018. november 1-jén. A tiltakozók számos konkrét javaslatot is megfogalmaztak, többek között a szexuális visszaélések kezeléséről. A mostani felháborodást az váltotta ki, hogy kiderült, a vállalat egyik igazgatója, Andy Rubin 90 millió dolláros lelépési pénzt kapott távozásakor, annak ellenére, hogy a Google szerint is hiteles vádak merültek fel általa elkövetett szexuális visszaéléssel összefüggésben.
Nyitókép: Bebeto Matthews

Utcára vonultak a Google dolgozói

Világszerte tiltakoztak.

A Google dolgozói követelik, hogy a cég alapvetően változtasson a szexuális zaklatások kivizsgálásán. Azt is elvárják, hogy számolják föl a bérek és az előrelépési rendszer egyenlőtlenségét.

Sundar Pichai vezérigazgató azt mondta az állománygyűlésen, hogy támogatja ezeket a törekvéseket, amit később körlevélben is elküldött a dolgozóknak.

Címlapról ajánljuk
Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A küzdelem egyébként rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek, az első, Dixville Notchból érkező eredmény pedig döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×