Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Bozóttűz tombol Lisszabon mellett

Több mint hétszáz tűzoltó küzd a lángokkal, miután Lisszabon közelében, a Cascais és Sintra körüli dombokat bozóttűz borította el szombat éjjel.

Egy kempingből 300 embert, a környező településekről pedig további 50 helyi lakost telepítettek ki a lángok miatt. A tűzoltók munkáját hat repülőgép segítette. A tüzek kialakulásának kedvez, hogy októberhez képest szokatlanul meleg van Portugáliában.

A tűzben 18 ember sérült meg könnyebben, a többségük tűzoltó.

Portugália történetének legpusztítóbb bozóttüze tavaly pusztított az országban; akkor 114 ember lelte halálát a lángok között. Megelőzendő, hogy a tragédia megismétlődjön, a kormányzat több száz emberrel növelte a tűzoltóság létszámát, és a többi között azt is rendszeresítették, hogy a fontosabb utak mentén kecskékkel legeltetik le az aljnövényzetet, hogy így akadályozzák a lángok terjedését.

Címlapról ajánljuk
Lefeleződött a kakaó ára, de mikor fogjuk végre mi is érezni?

Lefeleződött a kakaó ára, de mikor fogjuk végre mi is érezni?

2025-ben a kakaó ára ugyan korrigált a korábbi csúcsokhoz képest, de még mindig kétszerese a néhány évvel ezelőtti szintjének. Mivel a gyártók jellemzően 6–12 hónapos beszerzési ciklusokkal dolgoznak, a világpiaci ármérséklődés csak 2026 elején–közepén hathat a beszállítói árakra. Intődy Gábor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének főtitkára az InfoRádióban azt mondta: a csokoládé árában ugyanakkor nem várható jelentős csökkenés, mert a kész termék mindössze 20 százalékát teszi ki a kakaó.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×