Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 8. vasárnap Aranka

Megtorlást ígért Erdogan a török harci helikopter lelövése után

Lelőttek egy török harci helikoptert Szíria észak-nyugati részén a kurdok elleni katonai műveletekben, a helikopter a kurdok lakta Afrín térségében volt bevetésen a török elnök szombati bejelentése szerint.

Recep Tayyip Erdogan megtorlással fenyegetőzött, és azt mondta, hogy a felelősök nagy árat fognak fizetni. A fedélzeten lévő katonák sorsáról egyelőre nem közöltek információkat.

Binali Yildirim török kormányfő szerint a fedélzeten lévő két pilóta életét vesztette. A zuhanás okát még vizsgálják, és egyelőre nincsenek egyértelmű bizonyítékok arra, hogy az külső behatásra történt - tette hozzá.

A Népvédelmi Egységek (YPG) nevű kurd milícia közölte, hogy egységei lőtték le a helikoptert.

Ez az első alkalom az Afrín térségében három hete indított török hadműveletek során, hogy lelőttek egy török helikoptert.

A török csapatok a szíriai kormány oldalán álló milíciákkal közösen harcolnak Afrínban az YPG ellen, amelyet Ankara a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) nevű szakadár szervezettel szövetséges terrorcsoportnak tart.

Címlapról ajánljuk
Ezért kell bezárni hosszú időre Aggtelek legkülönlegesebb barlangját

Ezért kell bezárni hosszú időre Aggtelek legkülönlegesebb barlangját

Február közepétől ideiglenesen búcsút int a látogatóknak az ország egyik legkülönlegesebb barlangja, az aggteleki Rákóczi-barlang; nagyszabású beruházás indul. Megújulnak az acélszerkezetek, a járófelületek és az elektromos berendezések, de speciális nyílászárókat is elhelyeznek az ott élő denevéreknek is.

Átléphetnek Volodimir Zelenszkij feje felett az oroszok és az amerikaiak

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombati kijevi sajtótájékoztatóján közölte: az ukrán hírszerzés adatai szerint Oroszország egy 12 ezer milliárd dollár értékű gazdasági együttműködési csomaggal próbálja megnyerni a Trump-adminisztráció támogatását. Az államfő hangsúlyozta, hogy Kijev nem fogad el olyan megállapodást, amely az ukrán alkotmányba ütközik vagy sérti az ország szuverenitását.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Brutális orosz dróneső zúdult  Zaporizzsjára, új válaszcsapást jelentett be Zelenszkij – Háborús híreink vasárnap

Brutális orosz dróneső zúdult Zaporizzsjára, új válaszcsapást jelentett be Zelenszkij – Háborús híreink vasárnap

Zajlanak a háromoldalú tárgyalások az Egyesült Államok, Oroszország és Ukrajna között, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azonban aggodalmait fejezte ki annak kapcsán, hogy szerinte titokban, Kijev kihagyásával születhet megállapodás a háború ügyében. Ukrajna Neptun rakétákkal támadta az orosz infrastruktúrát, miközben Oroszország az éjszaka folyamán csaknem 300 drónt lőtt ki Zaporizzsja területére. Oroszország bejelentette: elfogták a férfit, akit a Vlagyimir Alekszejev tábornok elleni merénylettel gyanúsítanak. Zelenszkij újabb szankciókról tett bejelentést, melyekkel az orosz fegyvergyártásra és annak finanszírozására mérne csapást az ukrán állam, sőt, a szankciókat az Európai Unió is átveheti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×