Infostart.hu
eur:
386.79
usd:
334.42
bux:
122622.48
2026. március 11. szerda Szilárd

Megszületett a döntés a magyar-holland konfliktusban

Lezárták a konfliktust a holland miniszterelnökkel, visszatérhet a magyar nagykövet Hollandiába - mondta Orbán Viktor miniszterelnök magyar újságíróknak pénteken Tallinnban.

Az EU soros elnökségét betöltő Észtország fővárosában rendezik meg az uniós tagállamok állam-, illetve kormányfőinek csúcstalálkozóját, amelynek fő témája a digitalizáció.

A tanácskozásra érkezve a magyar miniszterelnök közölte: beszélt Mark Lutte holland miniszterelnökkel.

"Le is zártuk a két ország közötti konfliktust, kedveljük egymást tulajdonképpen, és egyetértünk nagyon sok kérdésben" - fogalmazott, hozzátéve: a Hollandiába akkreditált magyar nagykövet visszatérhet Hágába.

Orbán Viktor az uniós reformjavaslatokat illetően kiemelte: "messze vagyunk még attól, hogy reformelképzelésekről lehessen beszélni", inkább azt lehet mondani, hogy van egy szándék, hogy Európát újra versenyképessé tegyék, és ez különböző javaslatokban ölt testet.

Sok javaslat van az asztalon, ezek összerendezését vállalta a tanács elnöke, Donald Tusk, és két hét múlva "lesz valami kerete a jövőről való gondolkodásnak" - mondta.

Címlapról ajánljuk
Grád Ottó az üzemanyagokról: a védett árak normalizálják a helyzetet, örülhetnek a fogyasztók

Grád Ottó az üzemanyagokról: a védett árak normalizálják a helyzetet, örülhetnek a fogyasztók

Kedvező fejlemény, hogy hétfő óta Európában is jelentősen csökkent a kőolaj ára, a gázolaj és a benzin jegyzésára viszont továbbra is magasabb annál, mint amilyen szinten időszakosan lenni szokott – mondta az InfoRádióban a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára. Mint fogalmazott, a védett árak korrekt árszintet jelentenek, ami ugyan alatta van az aktuális normál piaci árnak, de ez nem olyan mértékű különbség, mint amilyen korábban, az árstop idején volt.

„Gondolkodjon el a gyermekein” – újabb durva ukrán fenyegetés Orbán Viktornak

Egy Pryamy TV nevű YouTube-oldalra felkerült videó szerint Hrihorij Omelcsenko ukrán politikus, korábbi képviselő, az Ukrán Biztonsági Szolgálat volt tisztje megfenyegette Orbán Viktort és családját: „Tudjuk, hol lakik, hol tölti az éjszakát, hol iszik sört, bort, hol szív vízipipát, hová jár ki, kikkel találkozik, és így tovább.”
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×