eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Erdogan besokallt a holland bánásmód miatt, az EU-nál keresik az igazukat

Emellett kioktatta a holland miniszterelnököt abból, mi a demokrácia.

Törökország az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul a török külügy- és a családügyi minisztert sújtó holland korlátozások miatt - jelentette be Recep Tayyip Erdogan elnök az A Haber kormányközeli török hírtelevíziónak adott hétfő esti interjújában.

A török államfő szerint az eredmény sejthető, de a szükséges eljárás lefolytatása érdekében benyújtják panaszukat. Mint mondta: Ankara minden rendelkezésére álló diplomáciai szankciót latba vet.

Büntetőintézkedések Hollandia ellen

A kormányülés után nyilatkozva a török miniszterelnök-helyettes közölte, az ankarai kormány nem engedi vissza a szabadságon lévő holland nagykövetet Törökországba, amíg Hollandia nem tesz eleget a török követeléseknek, mindenekelőtt annak, hogy kérjen bocsánatot Törökországtól.

Ankara ezenkívül felfüggeszti a miniszteri és ennél magasabb szintű kormánytalálkozókat Hollandiával, és nem engedélyezi holland diplomaták repülőútjait Törökországba.

Erdogan az interjúban kiemelte: míg Mark Rutte holland miniszterelnök azt mondta, ő Hollandia "főnöke", addig Törökországban a nép az. Rutte még nem érti a demokráciát, a miniszterelnök nem lehet "főnök", a demokráciában az ország a népé - magyarázta Erdogan. Rutte kijelentése tiszteletlenség a néppel szemben - vélekedett a török elnök.

Arra reagálva, hogy Angela Merkel német kancellár hétfőn támogatásáról biztosította a holland kormányt Ankarával szemben, Erdogan leszögezte: ez azt jelenti, hogy Merkel is ugyanúgy gondolkodik, mint Hollandia. Hozzátette: Németország nyíltan segíti a terrorszervezeteket, köztük a Törökországban fegyveres felkelést folytató kurd szakadárokat és a tavaly július 15-i puccskísérletért felelős nemzetközi hálózatot, amelyet az Amerikában élő Fethullah Gülen muzulmán hitszónok vezet. Angela Merkel is a terroristákat pártolja - fogalmazott Erdogan.

A német közszolgálati televízió adása is ellenzi a török elnöki rendszer bevezetését - tette hozzá a török elnök.

Erdogan szerint a szombati rotterdami események megmutatták a Nyugat igazi arcát. Néhány európai ország számára Törökország felemelkedése nem kívánatos, sajnos közöttük Németország az első sorban van - állapította meg.

Hollandia és Törökország között a napokban diplomáciai vitát okozott, hogy a holland hatóságok nem engedték meg két török miniszternek, hogy Rotterdamban részt vegyen az elnöki rendszer bevezetéséről döntő április 16-i török népszavazással kapcsolatos kampányrendezvényen.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×