A kérdésnek Twitter-fiókjában szentelt néhány rövid mondatot Donald Trump, nyilvánvalóan az észak-koreai vezető harcias újévi beszédére reagálva.
"Észak-Korea a minap kijelentette, hogy végső szakaszába érkezett egy, az Egyesült Államok részeit elérni képes nukleáris fegyver kifejlesztése. Ez nem fog bekövetkezni" - tweetelte Trump.
Nem világos, hogy a megválasztott amerikai elnök arra gondolt-e, hogy megfékezi Észak-Koreát, vagy egyszerűen csak kétségbe vonta a kelet-ázsiai ország képességeit. Munkatársai egyelőre nem reagáltak a tisztázó célú kérdésekre.
Trump egy későbbi Twitter-bejegyzésben Észak-Korea legfőbb szövetségesét, Kínát bírálta.
"Kína hatalmas mennyiségű pénzt és vagyont visz ki az Egyesült Államokból egy teljességgel egyoldalú kereskedelem révén, de Észak-Koreával kapcsolatban nem segítene. Kedves!" - szúrta oda Pekingnek.
Vasárnap elhangzott beszédében Kim Dzsong Un egyebek közt azt mondta, hogy "végső szakaszukba érkeztek egy interkontinentális ballisztikus rakéta indításának előkészületei". Azt azonban nem mondta egyértelműen, hogy küszöbön állna egy ilyen kísérleti indítás.
Észak-Korea tavaly két földalatti atomrobbantást és 22 rakétakísérletet hajtott végre, figyelmen kívül hagyva az ENSZ Biztonsági Tanácsának azon határozatait, amelyek megtiltották számára e kísérletek folytatását. Phenjan ezeket a határozatokat nem ismeri el, és arra hivatkozik, hogy Washington ellenséges politikájával szemben minden joga megvan védelmi képességének erősítésére.
A phenjani kommunista rezsim fegyverkezési törekvéseinek megfékezése érdekében sokak szerint az ország legfőbb szövetségesének, Kínának kéne latba vetnie befolyását. Az Észak-Koreával folytatott együttműködésből jelentős haszonra szert tevő pekingi vezetés azonban vonakodik attól, hogy nyíltan nyomást gyakoroljon Phenjanra.