Infostart.hu
eur:
385.02
usd:
328.06
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter

Újabb török légitámadás érte Báb városát

Újabb török légitámadás érte az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet kezén lévő észak-szíriai Báb városát, ebben 16 civil halt meg - közölte pénteken az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH), hozzátéve, hogy az előző esti légicsapás civil halálos áldozatainak száma 47-ről 72-re emelkedett.

A kiterjedt szíriai aktivistahálózattal rendelkező, de angliai székhelyű szervezet úgy tudja, hogy a csütörtök esti légitámadás civil áldozatai közül 21 gyerek, és a péntek reggeli támadás áldozatai között is van három gyermek.

A török légierő támadásainak előzménye, hogy Ankara állítása szerint szerdán az Aleppó kormányzóságbeli Bábnál 14 török katona meghalt, 33 pedig megsebesült az IÁ fegyvereseivel vívott harcokban.

Címlapról ajánljuk
Meghátrált az olasz kormány, akár eurómilliárdokat is követelhet rajta az UniCredit

Meghátrált az olasz kormány, akár eurómilliárdokat is követelhet rajta az UniCredit

Olaszország módosítani készül az úgynevezett aranyhatalmi (golden power) szabályokat, amelyekkel a stratégiai jelentőségű vállalatokat védi a felvásárlástól, és amelyekkel a Banco BPM felvásárlását is megakadályozta a nyáron az UniCreditnek. A Reuters által ismertetett tervezet szerint a kormány a jövőben megvárná az Európai Bizottság és az Európai Központi Bank értékelését, mielőtt állást foglalna a nagyobb, a pénzügyi szektorban végbemenő felvásárlásokról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×