Infostart.hu
eur:
387.01
usd:
331.28
bux:
116826.02
2026. január 12. hétfő Ernő

Hamburgban is gyilkolhatott a berlini merénylő

A hétfői berlini merénylet elkövetésével gyanúsított Anis Amri Hamburgban is ölhetett embert. A helyi rendőrség elismerte, hogy nagy a hasonlóság közte és egy októberi, szintén az Iszlám Állam által vállalt gyilkos akció elkövetőjéről készült fantomkép között

Október 16-án Hamburgban az Alster partján egy ismeretlen megkéselt egy 16 éves német fiatalt, 15 éves barátnőjét pedig a vízbe lökte. Azóta a helyi rendőrség egy 23-25 éves, "déli kinézetű" elkövetőt keres, és most felvetődött, hogy a berlini merénylet végrehajtásával gyanúsított Anis Amri követhette el azt az akciót is. A hamburgi rendőrség szóvivője megerősítette, hogy ellenőrzik ezt a szálat. A Hamburger Abendblatt szerint erősíti a gyanút, hogy a tunéziai férfi Hamburgban is regisztráltatta magát menedékkérőként, tehát járt, élt a városban is.

Címlapról ajánljuk
Erős védőpajzsot kapott Németország Izraeltől

Erős védőpajzsot kapott Németország Izraeltől

Németország számára a múltból fakadó kötelezettséget is jelent Izrael támogatása. A német belügyminiszter ezt Jeruzsálemben, Benjamin Netanjahu miniszterelnökkel egy újabb megállapodással erősítette meg.

Pontos előrejelzés a rettentő ónos esőről – riasztások, térkép

A nyugat felől érkező, jobbára összefüggő frontális csapadékzónából hétfőn az esti, éjszakai órákban előbb a Dunántúlon, később már a főváros tágabb térségében, kedd hajnaltól, reggeltől pedig az északkeleti, keleti országrészben is várható csapadék.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Hétfőn az éjjeli órákban, helyi idő szerint 1 óra 30 perckor ismét dróntámadás érte az ukrán fővárost. Egy kerületben tűz ütött ki. Kijevben még most is több mint 1000 épület van fűtés nélkül a pénteken végrehajtott orosz dróntámadás miatt. A brit kormány vasárnap bejelentette, hogy új, nagy hatótávolságú, mélységi csapásmérésre alkalmas ballisztikus rakétát fejleszt Ukrajna számára az oroszok elleni háború támogatására. A Nightfall névre keresztelt program keretében a brit kormány pályázatot írt ki földről indítható ballisztikus rakéták gyorsított ütemű kifejlesztésére. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×