eur:
406.66
usd:
357.9
bux:
92101.05
2025. április 25. péntek Márk

Putyin lobogott New Yorkban

Vlagyimir Putyin orosz elnököt ábrázoló, hatalmas transzparenst függesztettek ki csütörtökön New Yorkban az egyik hídra, majd a rendőrség egy bejelentést követően egy óra múlva eltávolította.

A 6x9 méteres óriás molinót az East River fölött átívelő, Manhattan alsó részét Brooklyn negyeddel összekötő Manhattan híd oldalára függesztették ki. Rajta Putyin öltönyös képe volt látható az orosz és a szíriai zászló előtt, alatta nagy betűkkel a béketeremtő (peacemaker) szó szerepelt. A felirat utalás arra, hogy a politikus vezette Oroszország tesz rendet Szíriában.

A New York-i rendőrség délután háromnegyed háromkor kapott telefonos bejelentést az esetről, a transzparens egy óra hosszat függött a hídon - közölte a hatóságok szóvivője.

"Egyelőre nincsenek adatok arról, hogy ki és miért tette ki a (molinót), ki kell vizsgálni a történteket" - tette hozzá.

A rendőrség egyelőre senkit sem vett őrizetbe, de vizsgálják a híd és a közeli térfigyelő kamerák felvételeit, hogy azonosítsák az elkövetőt.

Két éve hasonló eset történt, akkor szolidaritási csoportok egy tüntetés alkalmával hatalmas palesztin zászlót függesztettek a Manhattan híd oldalára.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nagy jelentősége van annak, hogy ki lesz a következő pápa

Orbán Viktor péntek reggel: nagy jelentősége van annak, hogy ki lesz a következő pápa

A hitbeli mellett nemzeti szimpátián alapuló közelséget is érzett a kormányfő Ferenc pápával, aki - mint hangsúlyozta - háromszor is találkozott a magyarokkal. A kormányfő szólt még a "háborús pszichózisról", szerinte Ukrajnával együtt a háborút is felvennénk az EU-ba, amely viszont épp békeszövetségként jött létre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A brexitet megelőzőnél is jobbá válhat a munkaerőáramlás

A brexitet megelőzőnél is jobbá válhat a munkaerőáramlás

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen és a brit miniszterelnök, Keir Starmer egyre szorosabb együttműködés jeleit mutatják, mivel mindkét fél érdeke, hogy a britek is kivegyék részüket a kontinens újrafegyverkezéséből, és így a stratégiai függetlenség kialakításából. Az eddig vitapontként kezelt érdekkülönbségek most apró nézeteltérésekként jelennek meg, amelyekből mindkét fél kedélyesen enged, és így a fiatal munkaerő is újra szabad áramlást kaphat London irányába.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×