Infostart.hu
eur:
381.96
usd:
327.9
bux:
108931.96
2025. december 5. péntek Vilma

Migránsok tüntettek a szabályok szigorítása ellen Svédországban

Több száz migráns tüntetett a menekültügyi szabályok július 20-tól életbe léptetett szigorítása ellen szerdán a svéd főváros, Stockholm főterén, a parlament épülete előtt.

Az SVT tévéadó beszámolója szerint a tiltakozók az tervezik, hogy egész éjjel és csütörtökön is a törvényhozás épülete előtt maradnak.

Rasa Daud, a megmozdulás egyik szervezője kijelentette: "Nem értem, hogy a törvényt miképpen fogadhatták el, valamit mindenképpen kell tenni ellene. Nem lehet hallgatni".

Egy tüntető azt mondta, Svédország az igazságos és egyenjogú eljárásról ismert, de ez a törvény nem az.

Az új szabályozás értelmében a svéd hatóságok a következő három évben csak ideiglenes tartózkodási engedélyeket adhatnak ki a menekülteknek, illetve a családegyesítést is korlátozzák. A szabályozás alól kivételt képeznek az EU-tagállamok között kvóták alapján elosztott menedékkérők.

A javaslatot a 349 tagú svéd törvényhozás 240 képviselője támogatta 45 ellenében.

A szigorítás július 20-tól lépett hatályba, és mindazokra vonatkozik, akik 2015. november 24-ét követően adták be menedékkérelmüket Svédországban. Emberjogi szervezetek élesen bírálták az új menekültügyi szabályozást.

A 9,8 milliós Svédország tavaly 163 ezer menekültet fogadott be, a lakosság számához viszonyítva a legtöbbet Európában.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×