eur:
406.35
usd:
356.83
bux:
91147.31
2025. április 25. péntek Márk

Erre várnak a terroristák

A biztonságpolitikai szakértő szerint most tízből hét-nyolc esetben sikerül megelőzni a terrortámadásokat. Ez egy "maximum aránynak" számít, s jó lenne ha tartani lehetne ezt - mondta Földi László az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.

A szakértő szerint az, hogy most nincsenek "események", azt is mutatja, a párizsi és a brüsszeli merényletek után a rendvédelem "észbe kapott", sokkal jobb az információcsere, az együttműködés. Ugyanakkor - jegyezte meg Földi László - a biztonság jelenleg mindent megelőz, a gazdasági, szociális ügyeket is.

Kiemelte továbbá, hogy "az utánpótlást" nem sikerült elvágni, a migránsinvázió tart, továbbra is megszámolhatatlanul jönnek azok, akik beállhatnak a sorba, hogy merényleteket kövessenek el, "cirkuszt" akarnak.

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság (Eb) terrorfenyegetése alapján azt mondta: egy nem szokványos háború zajlik, így azt nem lehet kiszámítani. Vannak olyan forgatókönyvek, amelyek szerint az Eb alatt a terroristák arra várnak, hogy a rendvédelem kimerüljön, az emberek félelemérzete, ébersége csökkenjen.

Címlapról ajánljuk

Donald Trump most az orosz elnöknek üzent: „Állj le!”

Megszakította dél-afrikai látogatását csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt követően, hogy nagyszabású orosz támadás érte Kijevet, amelyben kilencen meghaltak, mintegy hetvenen megsebesültek. Előzőleg Donald Trump amerikai elnök, majd a Kreml is őt nevezte meg az ukrajnai békekötés fő akadályaként. Mindeközben a britek is javaslattal álltak elő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.25. péntek, 18:00
Böjte Csaba
ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×