Infostart.hu
eur:
359.66
usd:
315.12
bux:
142161.96
2026. július 15. szerda Henrik, Roland

Bernie Sanders súlyos titka

Bernie Sanders szerint a demokraták elnökjelölt-állító konvenciója nyílt versenyes lesz, Clinton azonban szombaton is jelölőgyűlést nyert.

Hillary Clinton szombaton megnyerte a Virgin-szigeteken tartott jelölőgyűlést, tovább gyarapította az őt támogató küldöttek számát, Bernie Sanders vermonti szenátor - Hillary Clinton vetélytársa a demokraták elnökjelöltségéért folyó küzdelemben - szombaton este egy sajtóértekezleten azt fejtegette, hogy pártjában a versengés még nem lefutott, s szerinte nem egyértelmű, hogy Hillary Clinton lesz az elnökjelölt.

Szombaton a demokraták a három kis szigetből álló Amerikai Virgin-szigeteken tartották jelölőgyűlésüket, amelyekből Hillary Clinton került ki győztesen: hét delegátussal gyarapította az őt támogatók számát. Vasárnap Puerto Ricóban is előválasztásokat tartanak - hatvan küldöttről születik döntés - és bár közvéleménykutatások és felmérések híján elemzők nem vállalkoznak az esélyek jóslására, de abban egyetértés uralkodik, hogy a lakosság összetétele inkább Hillary Clintonnak kedvez, mintsem Bernie Sandersnek. Vetélytársa, Bernie Sanders szenátor szombaton este, a kaliforniai Los Angelesben tartott sajtóértekezletén hitet tett az elnökjelöltségért folytatott küzdelem folytatása mellett, s úgy fogalmazott, hogy még az előválasztási folyamat befejezése után sem adja fel. Vagyis még az előválasztások után is győzködi majd a szuperdelegátusokat, hogy ne Hillary Clinton mellé álljanak, hanem az ő elnökjelöltségét támogassák.

Hillary Clintont jelenleg összesen 2313 delegátus támogatja, s közülük 544 a szuperdelegátus, vagyis az a kongresszusi küldött, akinek szabad voksa van, nem köti őt az előválasztási eredmény, s arra szavaz majd a konvención, akire akar. A demokraták elnökjelöltségéhez 2383 küldött támogatása szükséges, és elemzők arra számítanak, hogy a jövő keddi kaliforniai előválasztásokon - ahol sok delegátusról döntenek majd - Clintonnak sikerül is elérnie, hogy meglegyen a jelöltséghez a szükséges számú küldött. Vetélytársát, Bernie Sanderst 1501 küldött támogatja, és 46 szuperdelegátust sikerült maga mögé állítania.

Szombaton egyébként szerkesztőségi állásfoglalásában a Los Angeles Times Hillary Clintont biztosította támogatásáról Bernie Sandersszel szemben.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid az InfoRádiónak: KRESZ-kérdőiv jön, új közlekedési fejlesztésekről is dönt a kormány

Vitézy Dávid az InfoRádiónak: KRESZ-kérdőiv jön, új közlekedési fejlesztésekről is dönt a kormány

A helyreállítási alapból Magyarországra érkező uniós források egy részét járműbeszerzésekre fordítja a kormány, és hamarosan döntés születhet új közlekedési fejlesztésekről is – mondta az InfoRádióban a közlekedési és beruházási miniszter a magyar vasút 180 éves fennállása tiszteletére szervezett budapesti ünnepség után. Vitézy Dávid hozzátette: a kohéziós források felhasználásáról is tárgyal szerdai ülésén a kabinet. A KRESZ-t két lépcsőben alakítják át.

Rendkívüli országgyűlési ülést hív össze a kormány

Kétnapos rendkívüli parlamenti ülés összehívását kezdeményezte a jövő hétre a kormány nevében Miniszterelnökséget vezető miniszter, az erről szóló dokumentum szerdán került fel az Országgyűlés honlapjára.
inforadio
ARÉNA
2026.07.15. szerda, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke
A természetvédelem és a környezeti nevelés kerül fókuszba a Normafán, erdei iskola lesz a vitatott beruházásból

A természetvédelem és a környezeti nevelés kerül fókuszba a Normafán, erdei iskola lesz a vitatott beruházásból

Leállítja a XII. kerületi önkormányzat a Normafa sport- és vendéglátóipari fejlesztéseit, és a jövőben a természetvédelemre, valamint a környezeti nevelésre helyezi a hangsúlyt - írta közösségimédia-bejegyzésében Kovács Gergely polgármester. A korábbi ígéretekkel ellentétben a hóágyúk - egy szerződés értelmében - egyelőre megmaradnak, ám a környezetre gyakorolt hatásukat folyamatosan vizsgálják, és a leállított lombkoronasétány-projekt már megépült fejépületében erdei iskola nyílik. A kormányváltás utáni városfejlesztés is a témáink között lesz a Property Investment Forum konferencián, tartson velünk!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×