Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
332.03
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

140 millió eurót fordít Bécs útfelújításokra

Csaknem tizenháromezer helyen végeznek útfelújítási és építési munkákat az osztrák fővárosban az idén, összesen 140 millió euró értékben. A magas szám ellenére az idei szezon visszafogottabb lesz, mint a korábbiak. A munkálatok közti eligazodást egy okostelefonos alkalmazás is segíti, a Baustellen Wien App - áll Bécs Város Külképviseleti Irodájának sajtóközleményében.

Az iskolai szünettel együtt hamarosan kezdetét veszi az útfelújítások időszaka az osztrák fővárosban. Idén összesen 12.718 helyen számíthatnak karbantartási vagy építési munkákra az autósok, kisebb-nagyobb közlekedési fennakadást azonban mindössze 403 okozhat.

Mivel az időpontokat és helyszíneket napra pontosan az állami autópályakezelő, az Asfinag útépítéseihez igazították, az idei szezon tulajdonképpen visszafogott lesz. Ötven helyen csak ősszel kezdik meg a munkákat, és csak három nagyobb villamossín- illetve útfelújítási projekt lesz Bécsben. Ezek a Währinger Sraße/Spitalgasse és a Triester Straße/Wienerbergerstraße kereszteződéseket, valamint a Wattgassét érintik.

A vízvezeték-hálózat felújítását idén a Neubaugürtel külső szakaszán végzik el, a Getreidemarktnál pedig végre megépül a kerékpárút. A Hauptbahnhof környékén és a Sonnwendviertelben természetesen továbbra is sokszor és sok helyen kerülgethetnek különböző munkagépeket az autósok, cserébe viszont megújul a Südtirolerplatz parkja és zöldterületei.

Az osztrák főváros idén összesen 140 millió eurót fordít a közútjai karbantartására, a tavaly bemutatott okostelefonos alkalmazást, a Baustellen Wien App-et pedig továbbfejlesztették. Az ingyenes alkalmazás nemcsak az aktuális útfelújításokat mutatja meg, de értesítést küld az aktuális korlátozásokról, terelésekről, a kíváncsiak pedig webkamerák segítségével nézhetik meg, hogy mi a helyzet egy-egy nagyobb útfelújítási projekt környékén.

Akik kocsi helyett inkább a tömegközlekedést választják, jó, ha tudják, hogy szeptember elejéig Siebenhirten irányában nem áll meg az U6-os metró a Währinger Straße megállóban. Floridsdorf irányába továbbra is használható a peron, 2016. május 9-től viszont két ideiglenes lépcsőn közelíthető csak meg. A lift viszont továbbra is üzemel, így biztosított az akadálymentesség.

Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×