Infostart.hu
eur:
382.33
usd:
322.18
bux:
127490.65
2026. január 27. kedd Angelika

Háromnapos nemzeti gyászt hirdettek Belgiumban

Háromnapos nemzeti gyászt hirdettek kedden Belgiumban, miután délelőtt két helyszínen is terrortámadást hajtottak végre Brüsszelben.

"Minden nemzeti zászlót félárbócra eresztenek az ország hivatalos épületein" - közölte Frédéric Cauderlier, a belga kormányfő szóvivője.

A miniszterelnöki hivatal épületén már megtörtént a zászló levonása.

Peter Mertens, a belga belügyi válságközpont vezetője eközben bejelentette, hogy bár a "veszély még mindig valós és komoly", a lakosok ismét elhagyhatják az otthonukat.

Az illetékes elmondta, hogy a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtér kedden még zárva marad.

Címlapról ajánljuk
Lélektani szintet tört át az OTP árfolyama

Lélektani szintet tört át az OTP árfolyama

Óvatos emelkedésben vannak egyelőre az európai tőzsdék, a BUX index pedig újabb történelmi csúcsot döntött, ráadásul az OTP jegyzése is soha nem látott szinten áll, már több mint 40 ezer forintba kerül egy részvény. Az elmúlt napokban elsősorban a geopolitikai események határozták meg a befektetői közhangulatot: a hétvégén Donald Trump azzal fenyegette meg Kanadát, hogy 100 százalékos vámot vet ki, amennyiben az kereskedelmi megállapodást kötne Kínával, amit Ottawa később határozottan cáfolt. A geopolitikai kockázatok fennmaradása a menekülőeszközök iránti keresletet is erősítette, ennek nyomán az arany ára új rekordot döntött, és tegnap először lépte át az 5000 dolláros szintet - az emelkedés ma is folytatódik. A részvénypiaci hangulatot potenciálisan befolyásoló mai adatok közül az ADP munkaerőpiaci index lehet majd érdekes délután Amerikából, illetve a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon alakulása is formálja a kilátásokat. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×