Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Megérkeztek a magyar Gripenek a Baltikumba

Csütörtökön megérkeztek Litvániába a Magyar Honvédség Gripen típusú vadászrepülői, amelyek szeptembertől négy hónapig segítik a balti légtér védelmét - számolt be csütörtökön a honvédelem.hu.

Azt írták: a Baltic Air Policing (BAP) feladatban részt vevő JAS-39-esek csütörtökön kora délután szálltak fel az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázisról és mintegy másfél órás repülőút után érkeztek meg Litvániába. A portál beszámolója szerint Fekete Tamás alezredes, a BAP kontingens parancsnoka indulásuk előtt elmondta: a Gripen-század valamennyi gépe részt vesz a küldetésben, így váltásokban adják majd a készültséget Litvániában és Kecskeméten is.

Mint kiemelték: a Magyar Honvédség életében mérföldkőnek számító küldetésre több mint fél éve készültek a kecskeméti légibázis repülőgép-vezetői, műszaki katonái és logisztikai szakemberei. A hivatalos átadás-átvételi ünnepséget jövő hétfőn rendezik meg.

Másnaptól, szeptember elsejétől pedig év végéig a német légierő Typhoonjaival együtt a kecskeméti JAS-39-esek "őrködnek" Észtország, Lettország és Litvánia felett - írta a honvédelem.hu.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×