Infostart.hu
eur:
361.85
usd:
313.19
bux:
148085.97
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Algériában is van halálos áldozata a MERS-vírusnak

Meghalt egy MERS-koronavírussal megfertőzött férfi Algériában - közölte az algériai egészségügyi minisztérium.A férfi a betegség első halálos áldozata az észak-afrikai országban.

Az ötvenkilenc éves férfit tizenegy napja ápolták a fővárostól 600 kilométerre nyugatra fekvő Tlemszen kórházában, ahol "életfunkciói romlása következtében" keddre virradó éjjel meghalt.

A férfi szaúdi zarándoklata során fertőződött meg a vírussal.

Õ volt az egyike a Szaúd-Arábiából visszatérő két algériainak, aki bizonyítottan MERS vírussal fertőződött meg. A másik beteget az Algír melletti Kolea kórházában ápolják, az állapota javul.

Az algériai Pasteur Intézet más koronavírusos esetet egyelőre nem talált.

A közel-keleti légúti megbetegedés (Middle-East Respiratory Syndrome, MERS) lázat, veseelégtelenséget és súlyos tüdőgyulladást okozhat. A betegek 40 százaléka belehal a fertőzésbe, védőoltás egyelőre nem létezik.

Szaúd-Arábiában a vírus 2012. szeptemberi megjelenése óta 688-an fertőződtek meg. Ebből 353-an meggyógyultak, 53-an továbbra is kezelés alatt állnak - közölte a múlt héten a szaúdi egészségügyi tárca.

Címlapról ajánljuk
Gerendai Károly az Arénában: lesz Sziget hőségben is, saját áramgenerátorokkal készültünk

Gerendai Károly az Arénában: lesz Sziget hőségben is, saját áramgenerátorokkal készültünk

A fejlesztések miatt a szélsőséges körülmények sem lehetetlenítik el a Sziget Fesztivált – hangsúlyozta az InfoRádió Aréna című műsorában Gerendai Károly főszervező. Hozzátette: le tudnak válni a központi elektromos hálózatról. A Szigetet jövő héten, augusztus 11–15 között rendezik, amikorra elvileg már enyhül az óriási hőség.

Köböl Anita kormányszóvivő több félreértést is tisztázott – videó

Magyarország ivóvízkészlete teljes biztonságban van, stratégiai vízhiány nincs az országban – mondta Köböl Anita kormányszóvivő a kormány Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
Erősen indult a nap az amerikai tőzsdéken, de lefordult a Nasdaq - Mi mozgatja ma a piacokat?

Erősen indult a nap az amerikai tőzsdéken, de lefordult a Nasdaq - Mi mozgatja ma a piacokat?

Az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények mellett a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek ma a befektetők külföldön és itthon is. Tegnap az amerikai tőzsdék zárása után jelentett a SpaceX és az AMD, a mai nyitás előtt pedig a Disney és az Eli Lilly, a hazai blue chipek közül pedig az OTP tette közzé hajnalban a számait, délután pedig a Magyar Telekom tette ugyanezt. A hangulat kifejezetten optimista volt a piacokon, az amerikai indexek nagyot raliztak kedden, a Dow és az S&P 500 új történelmi csúcsra ment, az ázsiai tőzsdéken is emelkedéseket lehetett reggel látni, a Nikkei különösen jól teljesített és az európai indexek is erősödésekkel nyitottak. Napközben azonban olvadtak a pluszok Európában, a magyar tőzsde pedig alulteljesítő volt ma a Mol és az OTP esése következtében. Az amerikai tőzsdéken erősen indult a szerdai kereskedés, de az ottani dél már esésben találta a Nasdaq-ot, míg a Dow Industrial emelkedik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×