Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

ENSZ-vizsgálat a tájfun utáni segélyezésről

Vizsgálatot indít az ENSZ, mert egyes hírek szerint a segélyek egy része még mindig nem jutott el a Fülöp-szigetek tájfun-sújtotta távolabbi vidékeire.

Valerie Amos, a világszervezet humanitárius ügyekért felelős főtitkár-helyettese elmondta: a nagyobb elosztó központokba sok adomány érkezett, de több kisebb sziget is akad, ahol a nélkülözők még mindig várják a szállítmányokat.

A minden idők egyik legerősebb szuperviharaként számon tartott Haiyan tájfun november 8-án csapott le a Fülöp-szigetekre. Több mint 5700-an vesztették életüket, mintegy 1700 embert azóta sem találtak meg, és csaknem 4 millió ember veszítette el otthonát a természeti csapás miatt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×