Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Megszámolják a majmokat Barbadoson

A barbadosi kormány azt tervezi, hogy tanulmányozza a szigetországban élő majmokat, mivel az utóbbi időkben növekedni látszik az állományuk - jelentette be a környezetvédelmi hatóság.

A kis-antillákbéli miniállam környezetvédelmi szakembere, Kim Downes Agard bejelentése szerint a kutatók a szigeten élő cerkóffélék viselkedését tanulmányozzák majd, és valószínűleg rádiós nyomkövetőket helyeznek el az állatokon, hogy megbecsülhessék a populációjuk nagyságát.

Downes Agard elmondta: a kormány vizsgálatot indít arra nézve is, hogy mennyi majom kerül ki az országból, és hogy ez a mennyiség nem veszélyezteti-e a populáció gyarapodását.

Legutóbb még a nyolcvanas években tanulmányozták a szigeten élő cerkófokat, amikor a helyi gazdák panaszkodtak arra, hogy az állatok kárt tesznek a veteményekben.

A karibi országban nem őshonosak a majmok, a helyi cerkófok a XVII. században kerültek be Nyugat-Afrikából.

Címlapról ajánljuk
Heltai Miklós: a városok váltak az evolúció jelenlegi legfontosabb terepévé

Heltai Miklós: a városok váltak az evolúció jelenlegi legfontosabb terepévé

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézetének igazgatója az InfoRádióban arról beszélt, hogy egyre általánosabbá válik a vadállatok nagyvárosba költözése, sőt sok esetben az egész életüket urbánus környezetben élik le. Ez pedig jól megfigyelhetően felgyorsítja ezeknek az állatoknak az evolúcióját, alkalmazkodását.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Zajlanak a béketárgyalások, Oroszország félelmetes Cirkon rakétákkal bombázza Ukrajnát - Háborús híreink szombaton

Zajlanak a béketárgyalások, Oroszország félelmetes Cirkon rakétákkal bombázza Ukrajnát - Háborús híreink szombaton

Az Egyesült Államok, Oroszország és Ukrajna tegnap megkezdte a legelső háromoldalú tárgyalást a háború lezárásáról. A Fehér Ház "produktívnak" nevezte az egyeztetés első napját, amely ma is folytatódik. Oroszország eközben szombat hajnalban támadást indított Ukrajna két legnagyobb városa, Kijev és Harkiv ellen, a csapásokban egy ember meghalt és legalább tizenöten megsebesültek. A zárt ajtók mögött zajló tárgyalások során biztonsági mechanizmusok és pufferzónák is szóba kerültek, de a legnagyobb kérdésnek továbbra is a Donbász hovatartozása számít.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×