Infostart.hu
eur:
385.36
usd:
330.94
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Börtönlázadás Mexikóban

Észak-Mexikóban egy börtönlázadásban, a rivalizáló fegyencek összecsapásaiban mintegy negyven ember halt meg vasárnap - közölték hivatalos források.

Nuevo León állam közbiztonsági szóvivője egy helyi televízióban jelentette be, hogy a lázadás vasárnap hajnali két órakor tört ki Apodaca városában.

A lázadást a börtön egyik szárnya cellájának lakói kezdték, amikor túszul ejtettek egy őrt, majd a zavargás átterjedt egy másik szárnyra. A lázadást néhány órán belül leverték. A hozzátartozók vasárnap reggel a börtön előtt gyülekeztek, hogy közelebbit tudjanak meg családtagjaikról.

Mexikóban viszonylag sűrűn fordulnak elő börtönlázadások és a különböző bűnszövetkezetekhez tartozó rabok közötti összetűzések a túlzsúfolt büntetés-végrehajtási intézményekben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint miután a hétvégén Grönland sorsa vámháborús fenyegetésbe torkollott az Egyesült Államok és Európa között. Komoly aggodalomra egyelőre nincs ok, változatlanul a 385-ös szintet kerülgeti a forint az euróval szemben. A nemzetközi színtéren a dollár gyengélkedése első ránézésre látványos, de ezzel csak az utóbbi napok erősödését korrigálja az amerikai deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×