Infostart.hu
eur:
365.37
usd:
315.59
bux:
148696.72
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Újabb tüntetések Dél-Európában

Görögország több városában ezrek tüntettek a kormány által jóváhagyott gazdasági mentőcsomag megszorításai ellen tiltakozva. Az országban második napja tart az általános sztrájk, Athénban egyáltalán nincs tömegközlekedés.

A napokban a görög kormány több tagja lemondott, mert nem értett egyet azokkal a reformokkal, amelyekbe a Görögország megmentését célzó 130 milliárd eurós hitelcsomag fejében egyezett bele a kabinet. A kormánykoalíció pártjainak vezetői már megállapodtak a megszorításokról, az Európai Unióval, az Európai Központi Bankkal és a Nemzetközi Valutaalappal kötendő egyezségről vasárnap szavaz az athéni parlament.

Közben több százezren tüntettek a portugál fővárosban a kormány megszorító intézkedései ellen. A szakszervezetek szerint ez volt az elmúlt 30 év legnagyobb demonstrációja Lisszabonban. Portugália 2011. májusában állapodott meg nemzetközi hitelezőkkel egy három év futamidejű, 78 milliárd eurós mentőcsomagról.

Idén január 1-jétől a kormány megállapodott több munkaadói szövetséggel és kisebb szakszervezetekkel egy mélyreható munkaerő-piaci reformban. A 800 ezer tagot számláló legnagyobb szakszervezeti szövetség azonban nem írta alá a megállapodást.

Címlapról ajánljuk
Profit a turizmusban – Megmentő lesz-e az augusztus 20-ai hosszú hétvége?

Profit a turizmusban – Megmentő lesz-e az augusztus 20-ai hosszú hétvége?

Bár a Balaton idén nem futott erős szezont, Budapest az augusztus 20-i hosszú hétvégén külföldi turistákkal lesz tele, és vidéken is telt házat várnak – egyebek mellett erről beszélt az InfoRádióban Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének tiszteletbeli elnöke. Érdekesség: az erős forint ennek az ágazatnak kifejezetten rossz most.

Durva versenyfutás Pakson: üzent a miniszter is

A munka Pakson megállás nélkül folytatódik. Az előrejelzések alapján a következő két nap kritikus lesz, ezért most minden óra számít – írja közösségi oldalán a gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×