Infostart.hu
eur:
363.01
usd:
314.17
bux:
150244.81
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Újabb bánya robbant fel

Kilenc halottja van a közép-kínai Honan tartományban éjszakai bányabalesetének, hét ember a mélyben rekedt - közölte a bányát üzemeltető vállalat szóvivője kedd reggel.

Tengfeng város Szanjüantung szénbányájában összesen 127 bányász dolgozott a gázrobbanás idején. Száztizenegy bányásznak sikerült élve a felszínre jutnia, hetet még keresnek.

A kínai sajtó kedden megerősítette, hogy megtalálták mind a tíz bányász holttestét, akiket még korábban ért tragédia ugyancsak közép-kínai Hunan tartomány két mangánbányájában.

Amikor a tárnát elöntötte a víz, a két helyen tizenhárman dolgoztak. A mentők három bányászt kilenc nap után hoztak élve a felszínre, állapotuk stabil.

A helyi hatóságok mindét esetben folytatják a baleset okának kutatását, a felelősök személyének kiderítését.

Címlapról ajánljuk
Friedrich Merz vesztét okozhatják a személycseréi – szakértő

Friedrich Merz vesztét okozhatják a személycseréi – szakértő

Bauer Bence szerint a német kancellár saját pozíciója erősítése végett vágott bele személycserék sorába maga körül, de ebbe nem vont be túl sok mindenkit, ami a vesztét okozhatja ősszel, amikor három tartományi választási választás döntő üzenet lehet a pártok közötti erőviszonyokról. Íme a lehetséges forgatókönyvek.

Kekvák: az Alkotmánybíróság elutasította a Fidesz és a KDNP indítványát

Az Alkotmánybíróság érdemi vizsgálat nélkül utasította vissza a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokra vonatkozó alaptörvény-módosítás elleni Fidesz–KDNP indítványt. Sulyok Tamás államfő eltávolítása, az országgyűlési képviselők időkorlátja és az alkotmánybírák korhatára ügyében még nincs döntés.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Trump újabb vámokkal sújt le Kínára

Trump újabb vámokkal sújt le Kínára

A Trump-adminisztráció akár 100%-os vámot vet ki az importált drónokra és alkatrészeikre, hogy csökkentse az Egyesült Államok külföldi – elsősorban kínai – beszállítóktól való függőségét és fellendítse a hazai dróngyártást. A legmagasabb vámtétel a nagyobb, érzékeny képességekkel rendelkező eszközökre vonatkozik, míg szövetséges országok termékei kedvezményes, 10–15%-os kulcsot kapnak. Washington nemzetbiztonsági és ellátásbiztonsági kockázatként tekint a külföldi drónfüggőségre, az ukrajnai háború tapasztalatai nyomán pedig stratégiai iparágként kezeli a szektort. A bejelentésre az amerikai drónipari cégek részvényei emelkedéssel reagáltak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×