Infostart.hu
eur:
362.35
usd:
313.59
bux:
0
2026. augusztus 10. hétfő Lőrinc

Tizenkét ház összedőlt Los Angeles környékén

Hatalmas mennyiségű eső zúdult Los Angeles környékére; a kialakult sártengerek több lakóházat megrongáltak. Az amerikai hatóságok beszámolója szerint 12 épület összedőlt, 43-ban súlyos károk keletkeztek, és óvintézkedésként több mint ötszáz lakóházból ki kellett költöztetni az embereket.

A földcsuszamlások azokat a területeket sújtják, ahol tavaly hatalmas tüzek perzselték fel az erdőségeket. A múlt évben 60 ezer hektárnyi erdőterület lett a lángok martalékává Los Angelestől északra. A helyzetet súlyosbíthatja, hogy az előrejelzések szerint újabb kiadós esőzés várható,

Címlapról ajánljuk

Államfőválasztás, távozó legfőbb ügyész, Magyar Péter beszéde: sűrű napok előtt áll az Országgyűlés

Hétfőn 13 órától Magyar Péter napirend előtti felszólalása nyitja a hetet, két új fideszes képviselő tesz esküt, tárgyalnak egy sor törvényről is. Kedden megválasztják az új köztársasági elnököt, aki esküt tesz és beszédet is mond. A Tisza-frakció Baka Andrást jelöli, így várhatóan ő lesz az új államfő.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×