Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

A román demokrata párt és az RMDSZ aláírta a koalíciós megállapodást

A román Demokrata Liberális Párt (PD-L) és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) vezetői aláírták azt a koalíciós megállapodást, amely a két politikai erő közös kormányzásának az alapelveit rögzíti.

Ezt Markó Béla, az RMDSZ elnöke jelentette be a hét végén. A politikus közölte, hogy a két alakulat vezetőinek véglegesíteniük kell még a kormányprogramot.

Rámutatott: a koalíciós együttműködési megállapodás azokat a törvénytervezeteket tartalmazza, amelyeknek az elfogadásával mindkét fél egyetért. A megállapodáson kívül véglegesítették a koalíció működési szabályzatát is, amely előírja, hogy a vitás kérdések esetében egy hét tagú testületnek kell határoznia.

Címlapról ajánljuk
A Balaton vagy az Adria olcsóbb? – Jöjjenek a részletes számok!

A Balaton vagy az Adria olcsóbb? – Jöjjenek a részletes számok!

Az ⁠Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány friss elemzése szerint – azonos fogyasztási szokások mellett – idén nyáron is a Balaton a kedvezőbb árú választás az Adriához képest egy magyar család számára. Bár a forint euróval szembeni erősödése mérsékelte a horvátországi utazás költségeit. Erdélyi Dóra, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány makroökonómiai elemzője segít az eligazodásban.

Ezer ember biztosan meghalt a kánikua miatt

Franciaországban az elmúlt három napban ezerrel több halálesetet regisztráltak, mint az előző hónapokban - jelentette be vasárnap az Országos Közegészségügyi Szolgálat a rendkívül intenzív hőhullám végén, kiemelve, hogy az áldozatok száma várhatóan emelkedni fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×