Infostart.hu
eur:
386.08
usd:
331.52
bux:
119688.99
2026. január 14. szerda Bódog

Szabadon mozoghatnak az EBESZ-megfigyelők egész Grúziában

Oroszország ismét lehetővé tette az EBESZ-megfigyelők szabad mozgását a grúziai ütközőövezetekben - közölte az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet soros elnöke az uniós tagállamok külügyminisztereinek franciaországi tanácskozásán.

Alexander Stubb finn külügyminiszter arról számolt be, hogy a szakadár Dél-Oszétia körül kialakított zónába csütörtökön juthattak be ismét a megfigyelők a Grúzia és Oroszország között augusztus elején történt fegyveres konfliktus óta.

Az EBESZ-nek jelenleg húsz megfigyelője van Grúziában, a szervezet közgyűlése a hétfőn tervezett közgyűlésen várhatóan a létszám növeléséről dönt majd. Nicolas Sarkozy, az Európai Unió soros elnöki tisztét ellátó Franciaország elnöke hétfőn Moszkvában, majd Tbilisziben tárgyal.

Címlapról ajánljuk
Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×