Infostart.hu
eur:
377.55
usd:
318.63
bux:
124389.48
2026. február 16. hétfő Julianna, Lilla

Már a vereség utáni jövőjét építgeti Hillary Clinton

Csupán politikai jövője miatt nem adta még fel a küzdelmet Hillary Clinton demokrata elnökjelölt-aspiráns vetélytársával, Barack Obamával szemben - mondta az InfoRádiónak az ELTE Angol-Amerikai Intézetének igazgatója. Frank Tibor hozzátette: a legtöbb elemző és a közvélemény már Barack Obamát tartja a Demokrata Párt elnökjelöltjének.

A vetélkedés még nem zárult le, Hillary Clinton továbbra is küzd az elnökjelöltségért, ezzel azonban gyengíti ellenfele, Barack Obama esélyeit a republikánus John McCainnel szemben: a Demokrata Párt megosztottsága megmutatkozhat majd a novemberi elnökválasztás eredményeiben - mondta az InfoRádiónak az ELTE Angol-Amerikai Intézetének igazgatója.

Frank Tibor szerint Hillary Clinton már megkezdte következő politikai pályaszakaszának építését, ezért egyáltalán nem mindegy számára, hogyan végez az elnökjelöltségért folyó versenyben: komoly vereséget szenved, vagy csak hajszál híján marad le a lehetőségről. Ez nagyban befolyásolhatja a jövőjét - fűzte hozzá az Amerika-szakértő.

Az augusztusi, denveri konvención összesen 3253 delegált - Barack Obamáét közülük 1627-en támogatják - és 825 el nem kötelezett szuperdelegált szavaz majd arról, ki legyen a Demokrata Párt elnök-, illetve alelnökjelöltje.

Frank Tibor úgy véli: jelenleg szinte bizonyosra vehető, hogy a szuperdelegáltak többsége is Barack Obama mellé áll majd, hiszen céljuk, hogy olyasvalakit támogassanak, aki képes lesz megfelelően képviselni a demokratákat az elnökválasztási küzdelemben.

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Borús jóslatot mondott a háborúról a Rheinmetall-vezér, beszámolt az orosz területszerzésekről Geraszimov – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Borús jóslatot mondott a háborúról a Rheinmetall-vezér, beszámolt az orosz területszerzésekről Geraszimov – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Az ukrán küldöttség az elnöki kabinet vezetőjével, Kirilo Budanovval az élen már elindult Genfbe, ahol Ukrajna, Oroszország és az Egyesült Államok részvételével megtartják a béketárgyalások következő körét kedden és szerdán. A Kreml szerint a tárgyalásokon a területi kérdések is szóba kerülnek majd. Armin Papperger, a vezető német hadiipari cég, a Rheinmetall vezetője szerint ebben az évben még nem lesz vége az ukrajnai háborúnak, mivel Moszkva semmi jelét nem mutatja, hogy a lezárásra törekedne. Valerij Geraszimov orosz vezérkari főnök szerint csapataik több mint 200 négyzetkilométernyi területet foglaltak el február első felében, az amerikai ISW agytröszt szerint azonban ezek csak stratégiailag jelentéktelen falvak és lakatlan területek, nem fontos városok. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×