Infostart.hu
eur:
386.83
usd:
332.1
bux:
119730.99
2026. január 14. szerda Bódog

Sarkozy megszünteti "a francia CNN" angol adását

Még csak épp hogy egy éve kezdte meg a sugárzást a francia CNN-nek is nevezett France24 hírcsatorna, hogy a világ nézőinek francia szemszögből tálalja a híreket, Nicolas Sarkozy elnök közölte, megszüneti az adó angol- és arab nyelvű változatát. Sarkozy szerint elég, ha csak egy francia nyelvű 24 órás adó marad fenn.

Franciásan elegáns és informatív - még akkor is, amikor angolul szól. Ez a France24 televíziós hírcsatorna angol nyelvű változata, amelynek célja az volt, hogy megtörje a CNN és a BBC World dominanciáját.

És az is, hogy a más, nem angolszász kultúrkörből származó adók, például az Al-Dzsazira angol változatához, vagy a Russia Todayhez hasonlóan más nézőpontból közelítse meg a híreket.

A France 24-t még Chirac elnök indította be 2006 Decemberében, francia, angol és arab nyelven. Utódja, Nicolas Sarkozy azonban azt mondja, hogy rövid időn belül felváltja egy kizárólag francia nyelvű globális hírcsatornával.

Az elnök azzal indokolja a váratlan döntést, hogy az adófizetők pénzéből nem szabad olyan csatornát fenntartani, amely a nem franciául beszélőknek szól.

Sarkozy eredeti ötletei: az életminőség is beleszámít a gazdasági növekedésbe

Sarkozy ezen a héten nem a hagyományos politikával foglalkozott. A médiapolitikába tett kiruccanása mellett, teltházas sajtótájékoztatót tartott, ahol bejelentette, hogy megbízott két Nobel-díjas közgazdászt, hogy újfajta módon mérjék a francia gazdasági növekedést, és számítsák bele az életminőségi mutatókat is.

Emellett elmondta: "komoly" kapcsolatot tart fenn Carla Bruni énekesnővel és volt fotómodellel, akivel néhány hónapja ismerkedett meg.

Arra a kérdésre, hogy feleségül veszi-e nem volt hajlandó válaszolni, de azt mondta: ha esküvő lesz, arról úgy is csak szertartás után értesülhet a média. Viszont elmondta: "meg akarták törni a képmutatás hagyományát, és nem akartak hazudni viszonyukról".

A túl sok magánéleti hír lehet a népszerűségvesztés egyik oka

Sarkozy elnök csak néhány hónapja ismerkedett meg Brunival, miután elvált feleségétől, Ceciliától.

A volt first lady közbelépése adta meg a végső lökést ahhoz, hogy Líbia a nyáron hazaengedje a halálra ítélt bolgár egészségügyi dolgozókat.

Sarkozy népszerűsége az utóbbi időben radikálisan csökkent - sok francia szerint a nyilvánosság előtt kiteregetett magánélete elvonja figyelmét a fontos teendőktől.

Címlapról ajánljuk
Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

A magyar uniós forrásokhoz való hozzáférésről szóló tárgyalások gyakorlatilag befagytak, mivel az Európai Bizottság a magyar választásokig ezekben a kérdésekben nem kíván döntést hozni – mondta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt Brüsszel az orosz–ukrán konfliktusban elfoglalt pozíciójáról, de jure és de facto hadviselésről, miként a Mercosur-megállapodással és a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos magyar álláspontról is.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×