Infostart.hu
eur:
392.31
usd:
340.81
bux:
122255.73
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

Mianmar ügyében összeül a BT

Rendkívüli ülésre hívták össze az ENSZ Biztonsági Tanácsát (BT) szerda estére a mianmari helyzet miatt - jelentette be Bernard Kouchner, a BT soros elnökségét ellátó Franciaország külügyminisztere New Yorkban.

"Úgy döntöttünk, hogy összehívjuk a Biztonsági Tanácsot" - jelentette be a diplomata a sajtó képviselői előtt. Hangsúlyozta, hogy a döntés a BT európai tagjainak kérésére született.

Előzőleg Gordon Brown brit kormányfő szorgalmazta a Biztonsági Tanács rendkívüli ülésének összehívását a mianmari válsággal kapcsolatban

"A burmai (mianmari) vezetők nem számíthatnak arra, hogy továbbra is büntetlenül tiporhatják el a burmai nép emberi jogait" - jelentette ki a kormányzó brit Munkáspárt értekezletén.

Legkevesebb hárman, egy ellenzéki rádióadó szerint nyolcan haltak meg Mianmar legnagyobb városában, Rangunban, amikor a biztonsági erők megpróbálták feloszlatni a katonai diktatúra elleni, nyolcadik napja zajló tüntetést.

Címlapról ajánljuk
ÉLŐ: Sporting Braga–Ferencváros 4-0
európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágó

ÉLŐ: Sporting Braga–Ferencváros 4-0

A Ferencváros az első mérkőzésen 2–0-s előnyt szerzett, így lépett pályára a bragai visszavágón, a tét az Európa-liga legjobb nyolc csapata közé kerülés. A Braga az első negyedóra végén kiegyenlítette a hátrányát, így kezdődhetett minden elölről – aztán jött a harmadik gól is. A szünetben így összesítésben hátránnyal fordult a magyar csapat. Aztán a második félidőben a helyzet fokozódott...

Csizmazia Gábor: a Hormuzi-szoros ügyében Amerika nem engedhet, mert akkor a Nyugat gyengének tűnik

Donald Trump amerikai elnök felszólította szövetségeseit, hogy katonai erővel segítsék a Hormuzi-szoros blokádjának feloldását. Az InfoRádió mindennek a világpolitikára gyakorolt hatásairól kérdezte Csizmazia Gábort, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársát.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Majkopot támadta Ukrajna, elakadtak a béketárgyalások - Szerdai híreink az ukrán frontról, percről percre

Majkopot támadta Ukrajna, elakadtak a béketárgyalások - Szerdai híreink az ukrán frontról, percről percre

Dróntámadás érte Majkopot, Adigeföld székhelyét, Oroszország területén. Moszkva Kurszkot és Odesszát támadta nagy hatótávolságú fegyverekkel. Nagyon úgy fest, hogy az iráni háború miatt a béketárgyalások egyelőre elakadtak - Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nyíltan beszélt arról, hogy a közel-keleti háború miatt nem tudják folytatni az egyeztetéseket. Az orosz hadsereg közben Kosztyantynivka, Huljajpole és Pokrovszk térségében támad nagy erőkkel. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború szerdai fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×