Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Hajnali robbanás Koszovóban

Koszovó fővárosában két ember meghalt, tizen megsebesültek egy hajnali robbanásban, melynek oka egyelőre tisztázatlan.

Egy neve elhallgatását kérő rendőrségi forrás szerint Pristina belvárosában történt a detonáció, melynek következtében számos bolt kirakata tört be. Azt egyelőre nem tudni, mi okozta a robbanást.

Az ENSZ-irányítás alatt álló dél-szerbiai tartomány albán lakosságában növekszik a feszültség, mert elakadni látszik a Szerbiától való elszakadás folyamata.

A Nyugat támogatja Koszovó függetlenségét, de Oroszország megakadályozta a Koszovó státusát rendezni hivatott Ahtisaari-terv elfogadását a Biztonsági Tanácsban.

Koszovó és Szerbia vezetői pénteken New Yorkban tárgyalnak a tartomány sorsáról.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Borotvaélen táncol a Mercosur-egyezmény

Borotvaélen táncol a Mercosur-egyezmény

Az Európai Parlamentben még bizonytalan a huszonöt éve előkészített EU–Mercosur kereskedelmi megállapodás sorsa, amelynek ratifikációját az agrárérdekek és a belpolitikai kockázatok miatt több tagállam és párt is nyíltan vagy burkoltan akadályozná. Miközben a dél-amerikai importtól tartó gazdák és kormányok a mezőgazdaság versenyhátrányától, az eltérő termelési szabályoktól és az árnyomástól félnek, a megállapodás elutasítása súlyos lehetőségektől fosztaná meg az európai – köztük a magyar – feldolgozóipart és szolgáltató szektort. A vita így valójában arról szól, hogy az EU rövid távú agrárfélelmeket vagy hosszabb távú ipari és kereskedelmi érdekeket tekint-e elsődlegesnek egy geopolitikailag is egyre bizonytalanabb világgazdasági környezetben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×