Infostart.hu
eur:
384.28
usd:
328.68
bux:
122222.01
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Izraelben véget ért a közszolgálatban dolgozók általános sztrájkja

Csütörtök reggel véget ért Izraelben a közszolgálatban dolgozók előző nap megkezdett általános sztrájkja. A Hisztadrut szakszervezet és a vele munkáltatóként tárgyaló kormány az izraeli tömegtájékoztatás jelentése szerint megállapodott arról, hogy a dolgozóknak három évre elosztva összesen öt százalékkal emelik a bérét.

A megállapodással gyakorlatilag az utolsó pillanatban sikerült megelőzni az Izraelbe irányuló, illetve onnan kiinduló légi közlekedés leállását, mert a tel-avivi nemzetközi repülőtéren az általános sztrájk után 24 órával - csütörtök reggel - kezdődött volna meg a munkabeszüntetés.

Azzal, hogy kilátásba helyezte a légi közlekedés teljes leállítását, a Hisztadrut kormánnyal tárgyaló képviselőinek komoly adu volt a kezében.

Szerdán Izraelben így is zárva maradtak a hivatalok, a posták és a múzeumok, nem közlekedtek a vonatok és a hajók.

A kormány és a szakszervezetek közötti megállapodás mindazonáltal nem terjed ki minden részletre; ezeket jövő szerdáig kell tisztázniuk a feleknek, ha ez nem sikerül, újrakezdődhet a munkabeszüntetés.

Címlapról ajánljuk

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×