Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

Tárgyalgatnak az atomprogramról

Július 25-én Bécsben folytatja a tárgyalásokat a vitatott teheráni atomprogramról a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség az iráni illetékesekkel.

A bécsi székhelyű szervezet azt is közölte: a szervezet ellenőrei engedélyt kaptak Teherántól arra, hogy ellátogassanak az épülő, plutónium-termelésre is alkalmas atomerőműbe.

Csütörtökön Teheránban előrelépésről számolt be a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség küldöttségének vezetője az iráni illetékesekkel tartott megbeszélés után.

Olli Heinonen közölte: a többi között információt szeretnének kapni az iráni plutóniumkísérletekről, valamint arról, milyen szakaszba jutottak az urándúsító centrifugával kapcsolatos iráni kutatások.

Teheránt az ENSZ Biztonsági Tanácsa szankciókkal sújtotta amiatt, mert nem volt hajlandó felfüggeszteni az urándúsítást, de a teheráni vezetés kitart amellett, hogy nukleáris programja kizárólag békés célokat szolgál.

Az Egyesült Államok és szövetségesei ezzel szemben azt feltételezik, hogy az ázsiai ország atomfegyver előállítására készül.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×