Infostart.hu
eur:
386.66
usd:
330.13
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó

Összeállítás az év bukott politikusairól

A hamburgi Spiegel hírmagazin összeállítást közöl az idei évben megbukott politikusokról, illetve azokról, akiknek szénája igencsak rosszul áll. A nevek között vesztesek, de még hivatalban lévő államférfiak is szerepelnek.

A Spiegel bukott politikusokról készített arcképcsarnokát a volt olasz miniszterelnök, Silvio Berlusconi nyitja meg, aki az áprilisi választási veresége után hetekig képtelen volt beismerni ellenfele, Romano Prodi győzelmét.

Amikor május elején mégis rákényszerült a kormányfői hivatal elhagyására, kilátásba helyezte, hogy sírni fognak még utána - de ez a mai napig sem következett be.

Mindebből a német lap azt a következtetést vonta le, hogy politikusok nem annyira a választási vereség által válnak igazi vesztessé, hanem ha hiányzik belőlük az ellenfél győzelmének elismerése.

A következő képen az Európai Unió vállalkozásért és iparért felelős biztosa Günter Verheugen mosolyog még a lencsébe, mögötte kabinetirodájának vezetője, Petra Erler áll.

A felvétel valószínűleg még az előtt készült, hogy az éppen mögötte látható hölggyel való viharos kapcsolata botrányt kavart az EU brüsszeli központjában. Õsz óta sokasodnak a lemondását sürgető követelések.

Bekerült a Spiegel arcképcsarnokába az izraeli államfő Mose Katzav is, aki ellen októberben nemi erőszak és szexuális zaklatás miatt emeltek vádat. Noha ő is ragaszkodik pozíciójához, külföldre már nem utazik és belföldön is csak ritkán hallatja hangját.

Katzavot az amerikai Donald Rumsfeld követi, aki hosszas huzavona után a múlt hónapban kényszerült megválni az Egyesült Államok védelmi tárcájától. Ezt sokan mérföldkőnek tekintik Washington Irakkal kapcsolatos eddigi merev politikájában.

A német lap bukott politikusokról készült felvételei között szerepel többek között az orosz elnök is, bár Vlagyimír Putyin esetében nincs bizonyíték arra, hogy közvetlen szerepe volt a rendszerbíráló újságírónő Anna Politkovszkaja moszkvai és az egykori hírszerző tiszt, Alexander Litvinyenko londoni meggyilkolásához, de a rejtélyes esetek ismét ráirányították a nyugati közvélemény érdeklődését az Oroszországban uralkodó állapotokra.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×