Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota

Megválasztották Zarkávi utódát

Megnevezte a múlt héten meggyilkolt vezetője utódát az al-Kaida nemzetközi terrorista szervezet iraki szárnya egy internetes közleményben.

"Az Iraki al-Kaida súra tanácsa egyhangúlag egyetért abban, hogy Abu Hamza al-Muhádzsir sejk legyen Abu Muszab az-Zarkávi utóda" - olvasható a közleményben.

Al-Muhádzsir "jó testvér, van múltja a dzsihádban és okos ember" - áll a szövegben.

Al-Muhádzsir személye nyugaton kevéssé ismert, és nem szerepelt azok között, akiket az elemzők a múlt szerdán meghalt Zarkávi lehetséges utódának tartottak.

Az al-Muhádzsir elnevezés valószínűleg álnév, arabul "bevándorlót" jelent, ami megfigyelők szerint arra utalhat, hogy az új vezető nem iraki.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×