Infostart.hu
eur:
390.2
usd:
338.52
bux:
122583.12
2026. március 12. csütörtök Gergely

Hatalomra juthat a verekedő politikus pártja

Az első becslések szerint az ellenzéki Polgári Demokratikus Párt 38 százalékos támogatottsággal megnyerte a csehországi képviselőházi választást.

A 24 ezer személy válaszán alapuló exit-poll eredményét a közszolgálati Cseh Televízió közölte röviddel a választási helységek bezárása után. A becslések szerint a parlamenti alsóházba öt párt került be.

A becslések szerint a jobboldali Polgári Demokratikus Párt 38 százalékot, a kormányzó Cseh Szociáldemokrata Párt 30, Cseh- és Morvaország Kommunista Pártja 12, a Kereszténydemokrata Unió-Csehszlovák Néppárt 8, míg a Zöldek Pártja 7 százalékot kapott.

Ha a szavazatszámlálás megerősíti ezt az eredményt, a polgári demokraták nyolc év után alakíthatnak újra kormányt.

A választási részvétel mintegy 65 százalék volt.

A győztesnek tűnő Polgári Demokratikus Pártot erősíti Miroslav Macek is, aki a közelmúltban azzal vétette magát észre, hogy nyakon vágta az egészségügyi minisztert.

Címlapról ajánljuk

Czepek-bizottság – Üzenet egy kijevi óvóhelyről

Kijevben tárgyal a magyar delegáció a Barátság kőolajvezeték újraindításáról – erről beszélt Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Kijevben készült Facebook-videójában. Közben az Európai Bizottság vizsgálati misszió küldését javasolta Ukrajnába vezeték körül kialakult vita tisztázása érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Szétbombázza Irán az olajipart, lángokban áll a Hormuzi-szoros, ugrik az olajár - Percről percre tudósítunk az iráni háborúról csütörtökön

Szétbombázza Irán az olajipart, lángokban áll a Hormuzi-szoros, ugrik az olajár - Percről percre tudósítunk az iráni háborúról csütörtökön

Irán egy napon belül hat tankerhajót is megtámadott a Perzsa-öbölben, egy iraki kikötőben horgonyzó hajón súlyos sérültek, halottak is vannak. Az olajár a hírre meredeken ugrott, a Brent olaj ma reggel ismét 100 dollár / hordó fölé száguldott. Az iráni vezetés közben azzal fenyegetőzik, hogy amerikai techcégek közel-keleti irodáit fogja lőni. Az izraeli és amerikai légierő folyamatosan bombázza Irán területeit - annak ellenére, hogy Trump elnök bejelentette többször is a háború végét az elmúlt napokban, a helyzet folyamatosan eszkalálódik. Chris Wright amerikai energiaügyi miniszter közben bejelentette: még hetek kérdése lehet, mire Amerika tengerészeti kíséretet tud biztosítani a Hormuzi-szoros olajtankereinek. Délután Irán új vezére bejelentette: a Hormuzi-szoros lezárva marad, mint "nyomásgyakorlási eszköz." Cikkünk percről percre frissül az iráni háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×