Infostart.hu
eur:
386.54
usd:
331.47
bux:
0
2026. január 13. kedd Veronika

A NATO kicsit tart Koszovótól

Koszovó északi részén újra megnyit egy évekkel ezelőtt bezárt támaszpontot a NATO-vezette nemzetközi erő.

A NATO-hadtest szóvivője azt mondta: úgy ítélték meg, hogy műveleti okokból szükséges a létesítmény használata.

Az ezredes részleteket nem közölt, csak annyit mondott: elképzelhető, hogy a bázis már ebben a hónapban megnyílik.

Az egyik koszovói napilap azt írta: a nemzetközi közösség azért szeretné erősíteni a katonai jelenlétet Észak-Koszovóban, mert attól tartanak, hogy zavargások törhetnek ki a tartomány státusáról szóló tárgyalások idején.

Diplomaták szerint fennáll a veszélye annak, hogy Szerbia egyoldalúan elszakítja az ENSZ-igazgatás alatt lévő Koszovótól a tartomány többségében szerbek lakta északi részét.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érhette az ukránok sztárfegyverét, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érhette az ukránok sztárfegyverét, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a Lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×