A kilenc vizsgált pontból ötben elmarasztalta Magyarországot az Európai Környezetvédelmi Ügynökség. Olajos Péter, az Európai Parlament néppárti frakciójának MDF-es tagja az InfoRádiónak elmondta: Magyarország többek közül az energiagazdálkodásra és a hulladékkezelésre kapott rossz osztályzatot.
A képviselő hozzátette: a jó minősítést kapott területeken a javulás az erősen szennyező szocialista nagyvállalatok bezárásának köszönhető.
A vízfelhasználásra is jó osztályzatot kaptunk, ennek oka, hogy drága a víz – mondta Olajos Péter.
A jelentés aggasztónak tartja, hogy jelentősen nőtt a beépített földterületek nagysága; tíz év alatt akkora területet „betonoztak le” az unióban, mint Luxemburg területének háromszorosa.
2002-es, és annál régebbi adatokat vett alapul az uniós jelentés, amely a tagállamok környezetvédelmi teljesítményét értékelte. A környezetvédelmi miniszter az Inforádónak elmondta, hogy Magyarországot mindössze egy pontban marasztalták el, nem pedig öt pontban, ahogy azt korábban Olajos Péter európai parlamenti képviselő állította.
A bírálat valamennyi tagállamot egyaránt érte, és Magyarország a vizsgált területek többségében átlagon felül teljesített – mutatott rá a tárcavezető, aki szerint Magyarországnak nincs szégyellnivalója. A legrosszabb osztályzatot a települési hulladék mennyiségének növekedése kapta, ám ez a folyamat 2002-ben megállt – hangsúlyozta Persányi Miklós.
Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett