Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 6. szombat Cintia, Norbert
napelem
Nyitókép: Pixabay

Óriási hírt kaptak a napelemesek, ismét komoly állami támogatás érkezik

Lakossági energiatároló programot hirdet a kormány 100 milliárd forintos keretösszeggel – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten, a Kormányinfón.

Gulyás Gergely a szerda reggeli Kormányinfón kiemelte: ez a kulcsa annak, hogy a napelemmel rendelkező családok tartósan önellátók maradhassanak és biztosítani tudják saját villamosenergia-ellátásukat, emellett az intézkedés hozzájárul a rezsicsökkentés fenntarthatóságához is.

Ahogy az Infostarton is megírtuk, a miniszter szerint

nagy előrelépés van a lakossági napenergia-előállítás terén, 15 év alatt 810-szeres a fejlődés.

Ez azt jelenti, egy atomerőmű méretű képesség áll az energiarendszer fenntartására. Az vehet részt a 100 milliárdos programban, akinek van napeleme vagy épít. Például egy kWp-s rendszernél 2,5 millió forint a támogatás, amit nem kell visszafizetni, azaz 80 százaléknyi, mert a rendszer 3,2 millió forintba kerül.

A pályázatot január elején-közepén írják majd ki.

Gulyás Gergely szavai szerint magára a tárolásra, azaz akkumulátorokra és telepítésére vonatkozna ez a pályázat, azaz az összeg.

A Kormányinfón ezt 6 perc 40 másodpercnél találja. Az elbírálásnál azok élveznek előnyt, akik kiestek, vagy 2030-ig kiesnek a szaldó elszámolásból.

A portfolio.hu arra emlékeztet a hír kapcsán, hogy Lantos Csaba energiaügyi miniszter ősszel azt mondta: „ott tartunk, hogy amit megcsináltunk 15 év alatt a napelemben, azt ugyanúgy le kell másolni az energiatárolás területén. Biztosan ez lesz a következő évek legfontosabb területe”.

A kormányzati nyilatkozatokból tehát egyértelműen látszik, hogy az energiatárolás stratégiai területté válik Magyarországon. Ennek keretében már elrajtolt a Jedlik Ányos Energetikai Programon belül a vállalatoknak szánt 50 milliárd forintos keretösszegű támogatási program, amely a tárolói kapacitások gyors felfuttatását célozza.

Címlapról ajánljuk
Gerendai Károly a Platán Gourmet megszűnéséről: nálunk még hiányzik az a réteg, amelyik el tudná tartani a fine dining éttermeket

Gerendai Károly a Platán Gourmet megszűnéséről: nálunk még hiányzik az a réteg, amelyik el tudná tartani a fine dining éttermeket

A vállalkozó az InfoRádióban arról beszélt, hogy az étterem csak komoly veszteségek mellett tudott ugyanazon a színvonalon működni, de a tulajdonosokkal úgy vélték, a Platán Gourmet üzemeltetése inkább küldetés, mint üzlet. Azt viszont nem szerették volna, ha a séf távozása után lecsökkenne a minőség, és emiatt tönkremenne a vendéglő jó híre.

Eltörölték a tanárok teljesítményértékelő rendszerét – már meg is jelent a Magyar Közlönyben, íme a részletek

A kormány csütörtökön döntött, és a pénteki kormányszóvivői tájékoztatón bejelentették: eltörlik a tanárok teljesítményértékelő rendszerét. és újat dolgoznak ki helyette. Az előző tanévre már nem is kell alkalmazni. A rendelet meg is jelent a Magyar Közlönyben. Lannert Judit miniszter egy posztban indoklást is adott a döntéshez.
Tisza-kormány: olcsó hitelek érkezhetnek Magyarországra, jelentkezett a Roszatom

Tisza-kormány: olcsó hitelek érkezhetnek Magyarországra, jelentkezett a Roszatom

Marco Primoraccal, az Európai Beruházási Bank (EIB) alelnökével tárgyalt pénteken Kármán András pénzügyminiszter - derül ki a politikus Facebook-bejegyzéséből. Kármán szerint az uniós források felszabadításával az olcsó európai hitelek szerepe is növekedhet a magyar gazdaságban, azt is elmondta, mire fordítanák a forrásokat. A Roszatom diplomáciai csatornákon keresztül levelet küldött Magyarországra, amelyben kifejezte hajlandóságát a Paks-2 atomerőművel kapcsolatos munkák auditálására, és várja a döntést - jelentette ki Alekszej Lihacsov, az orosz állami nukleáris energetikai vállalat vezérigazgatója újságíróknak pénteken Szentpéterváron. Cikkünk folyamatosan frissül az új magyar kormány legfrissebb bejelentéseivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×