Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Nyitókép: 4iG

Hadiipari fejlesztésekről tárgyalt a 4iG vezetője Szkopjéban

Szkopjéban tárgyalt Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke és Sárhegyi István, a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) vezérigazgatója Alexander Nikoloski miniszterelnök-helyettessel, valamint Vlado Misajlovski védelmi miniszterrel.

A cég tájékoztatása szerint a megbeszélés középpontjában az észak-macedón haderő modernizációja állt, különös tekintettel azokra a területekre, ahol a védelmi ipari együttműködés és a célzott beruházások hozzájárulhatnak a hadsereg gyakorlati igényeinek kielégítéséhez, valamint a nemzeti védelmi ipar stratégiai célkitűzéseinek megvalósításához – számolt be a Portfolio.

Észak-Macedónia – amely 30. tagországként csatlakozott a NATO-hoz, GDP-jének már ma is 2 százalékát fordítja védelmi kiadásokra. A találkozón a felek áttekintették azokat a területeket, ahol a 4iG védelmi ipari és technológiai megoldásai – különösen az űr-, drón- és digitális harctéri rendszerek – hozzájárulhatnak a modernizációs célok eléréséhez.

A 4iG Csoport az űr- és védelmi iparban is stratégiai szerepre törekszik, ennek érdekében több fontos tranzkciót bejelentett az elmúlt hónapokban. Holdingvállalata a 4iG SDT többségi tulajdon megszerzésére készül az N7 Defence Zrt.-ben, amely révén egy integrált védelmi vállalatcsoport jöhet létre többségi magántulajdonban és állami szerepvállalás mellett.

A Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt.-jével a holdingvállalat a napokban írt alá szándéknyilatkozatot, amely alapján a 4iG SDT kulcsszerepet vállalhat a honvédelmi digitalizáció kulcsterületein – például a szoftverfejlesztés, rendszerintegráció, üzemeltetés, IT- és távközlési infrastruktúra fejlesztése, valamint a kibervédelem – terén.

A 4iG Csoport célja egy olyan hazai védelmi ökoszisztéma kiépítése, amely a nemzetközi piacokon is versenyképesen jelenik meg termékeivel és szolgáltatásaival – közölték.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×