Infostart.hu
eur:
389.52
usd:
335.73
bux:
121646.36
2026. március 3. kedd Kornélia
A Központi Statisztikai Hivatal
Nyitókép: Wikipédia

Rossz világ jön bizonyos magyar cégekre

A Központi Statisztikai Hivatal a jövőben még nagyobb hangsúlyt fektet az adatszolgáltatói fegyelem erősítésére, és közigazgatási eljárást kezdeményez azokkal a cégekkel szemben, amelyek nem tesznek eleget válaszadási kötelezettségüknek – közölte a hivatal.

A közlemény szerint az eljárás során közigazgatási bírságot is kiszabhatnak, de a hivatal elsődleges célja nem a szankcionálás, hanem a válaszadási hajlandóság növelése és az együttműködés erősítése. Mint írják, a pontos és megbízható statisztikák előállításához elengedhetetlen, hogy az adatgyűjtések során a válaszadásra kötelezett gazdasági szervezetek határidőre és maradéktalanul megfeleljenek a követelményeknek.

Emlékeztettek: az elmúlt időszakban a KSH több közigazgatási eljárást is kezdeményezett azokkal a gazdasági szervezetekkel szemben, amelyek nem tettek eleget válaszadási kötelezettségüknek. Az eljárások eredményeként az addig nem teljesítő szervezetek döntő többsége pótolta elmaradásait - tették hozzá. Kincses Áron, a KSH elnöke a közleményben hangsúlyozta: a statisztikai adatgyűjtéshez minden válasz szükséges a teljes kép megismeréséhez.

A vállalatok együttműködése nemcsak jogi kötelezettség, hanem közös érdek - tette hozzá.

Rámutattak: a válaszadás korszerű, elektronikusan elérhető felületeken történik, a KSH pedig részletes útmutatókkal, ügyfélszolgálattal és technikai segítséggel támogatja az adatszolgáltatókat.

Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér az Arénában: az iráni háború erősen megnehezítheti az EU leválását az orosz olajról

Hortay Olivér az Arénában: az iráni háború erősen megnehezítheti az EU leválását az orosz olajról

Az Európai Unió az orosz gázról leválva és az Egyesült Államoktól függetlenedve Katarból akart földgázt vásárolni, ám ezt az iráni háború erősen megnehezíti – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. Arra is figyelmeztetett: Iránból lőtávolon belül vannak a legnagyobb olajkitermelő kapacitások.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×