Infostart.hu
eur:
386.64
usd:
331.77
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Young woman using smart phone and checking bills, taxes, bank account balance and calculating expenses in the living room at home
Nyitókép: kitzcorner/Getty Images

A lakosságot érintő kampányba kezd a jegybank

A pénzügyi egészségre összpontosít a Magyar Nemzeti Bank (MNB) lakossági kampánya, hogy a háztartások minél stabilabb pénzügyi helyzetet teremthessenek maguknak – közölte az MNB szerdán.

A pénzügyi egészség nem pusztán az anyagi helyzettől függ, a tervezés, a pénzkezelési szokások fejlesztése és a megtakarítási lehetőségek kiaknázása egyaránt segíthetnek – hangsúlyozták. A kampány azért is indokolt a jegybank szerint, mert a tavalyi felmérésük alapján a magyar lakosságnak mindössze 18 százaléka készít tervet kiadásai és bevételei kezelésére.

A közlemény szerint az első és legfontosabb lépés a tervezés, ezért az MNB Pénzügyi Navigátor Háztartási költségvetés-kalkulátora segít követni a bevételeket és kiadásokat. A jegybank gyakorlati tanácsokkal és tájékoztató anyagokkal is támogatja a háztartásokat. Kiváltképp a pénznyelő tételek kiszűrését javasolják, mert a napi kiadásokban csekély változtatások is jelentős megtakarításokat eredményezhetnek. Aki kölcsönt fizet vissza, annak érdemes megvizsgálnia a hitelkiváltás lehetőségeit az ingyenes hitel- és lízingválasztó programmal, de a bankszámla-szerződések, telekommunikációs előfizetések, gépjármű- és lakásbiztosítások áttekintése is jelentős megtakarítást eredményezhet. Aki rendelkezik megtakarításokkal, számolhat adókedvezményekkel is, az önkéntes pénztári vagy nyugdíjcélú előtakarékossági befizetések után jelentős jövedelemadó-visszatérítések igényelhetők - tették hozzá.

Az MNB abban bízik, hogy az újévi elhatározásokhoz kapcsolódóan a háztartások a pénzügyi egészségükre is oda fognak figyelni. A fogadalmak megtartását segítő jegybanki kezdeményezések a takarékoskodásban, az ünnepi előkészületekben, nyaraláskor és iskolakezdéskor egyaránt segíthetnek - olvasható a közleményben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×