Infostart.hu
eur:
355.92
usd:
306.17
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Nyitókép: Unsplash

Eladósodott tankerületek, de a jutalom megérkezett a tanárokhoz

Egy hónap alatt mintegy két és félszeresére nőtt a tankerületi központok lejárt tartozásállománya - legalábbis ez olvasható ki a Magyar Államkincstár novemberi időszakra vonatkozó összesítéséből.

A központi költségvetési szervek tartozásait felsoroló listán a 60-ból ezúttal 15 tankerületi központ van feltüntetve. Az összes lejárt tartozásuk novemberben 1043 millió forint volt, ami 615 millió forinttal több, mint októberben - írja a nepszava.hu.

Jóval kisebb mértékben, de nőtt a szakképzési centrumok lejárt tartozásállománya is. A MÁK adóslistáján 18 szakképzési centrum szerepel, összesen 127 millió forint tartozással, ami 50 millió forinttal több, mint októberben.

A MÁK novemberi adóslistáján ugyanakkor sokkal kevesebb tankerületi központ szerepel most, mint tavaly.

2023 novemberében 36 tankerületi központnak volt összesen 1827 millió forint lejárt tartozása.

A Klebelsberg Központ elnöke az InfoRádióban december közepén azt mondta, minden tankerületi központban kapnak év végi juttatást a pedagógusok, valamint a nevelést és oktatást közvetlenül segítő dolgozók. Minimum 75 ezer forintot, de az igazgatók növelhetik az összeget az elvégzett munka és teljesítmény alapján. Hajnal Gabriella szerint ez átlagosan 187,5 ezer forint, de a felső határ 300 ezer forint is lehet. Az Infostart beszélt egy 55 évnél idősebb tanárral, ő nettó 100 ezer forintot kapott.

Címlapról ajánljuk
Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

A mesterséges intelligencia használatához szükséges egy alapvető tárgyi tudás és ismeret – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Koren Balázs, a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Yettel ProSuli program szakmai vezetője. Arról is beszélt, hogy a szövegértés a XXI. század legnagyobb kihívása. Az olló abban is nyílik a társadalomban, hogy az új technológiát mennyire képes a diák vagy a felnőtt használni.

Megszavazták: a jegybanki vagyonvesztés és a privatizáció ügyében is feláll a bizottság, kiderültek a részletek

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottságok felállításáról döntöttek a képviselők az Országgyűlés keddi ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Egy éve nyelte el a víz a parajdi sóbányát - Most keményen odaszóltak a hatóságoknak

Egy éve nyelte el a víz a parajdi sóbányát - Most keményen odaszóltak a hatóságoknak

Egy évvel a parajdi sóbánya elárasztása után Bíró Barna Botond, Hargita megye önkormányzati elnöke ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást követel a román hatóságoktól. A székelyföldi politikus rámutatott, hogy a katasztrófa felelősét azóta sem nevezték meg, a bányát üzemeltető Salrom pedig a sürgősségi munkálatoknak csak a felét végezte el. A 2024 májusában heves esőzések nyomán víz alá került sóbánya a régió turisztikai motorja volt, elvesztése a helyi gazdaság összeomlásához vezetett. Bíró Barna Botond hangsúlyozta: a parajdi közösségnek kiszámíthatóságra és világos jelzésekre van szüksége, hogy nem marad magára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×