Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Új iPhone 15-ös telefonok egy pekingi Apple-üzletben 2023. szeptember 22-én. Az Apple amerikai számítástechnikai cég ezen a napon megkezdi az az új iPhone 15-ös modellek (Plus, Pro és Pro Max) árusítását világszerte.
Nyitókép: MTI/EPA/Mark R. Cristino

Komoly gondok miatt adott ki frissítést az Apple

Fontos frissítést kaptak az iPhone-ok.

Az Apple kiadta az iOS 18.0.1 frissítést, amely jó néhány komoly hibát és biztonsági problémát orvosol. Bár a frissítés kicsi, és nem tartalmaz új funkciókat, a hibák megoldása végett fontos mielőbb letölteni – írja a PCMag alapján a 24.hu.

A frissítésre azért volt szükség, mert több hiba is felmerült az iOS 18 első változatában. Többek között előfordult, hogy nem reagált az érintőképernyő az iPhone 16-szérián, az új Pro mobil esetében pedig videózás közben lefagyott a kamera.

Az Üzenetek alkalmazás is rosszalkodott, valamint arra is volt példa, hogy a rendszer túl sok memóriát foglalt be, ami a teljesítményre is hatással volt.

A szoftverfrissítés mindezek mellett egy másik, igen kényes hibát is javított. A legtöbb iPhone-on, valamint számos iPaden is előfordulhatott, hogy a VoiceOver hangosan felolvasta a felhasználó jelszavait.

A 18.0.1-es sorszámú szoftver a felsorolt hibák mindegyikét orvosolja a gyártó ígérete szerint, ehhez pedig csak annyit kell tennie, hogy a Beállítások – Általános – Szoftverfrissítés menüpontban rányom a frissítésre.

Ez egy kicsi, nagyjából 300 megabájtos csomag, így várhatóan a telepítés sem tart majd sokáig.

Címlapról ajánljuk
Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×