Borús adatokat tett közé a Központi Statisztikai Hivatal.
2024 júliusában az ipari termelés volumene 1,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette pénteken első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A jelentős eltérést a munkanaphatással korrigált és a nyers adat között az okozza, hogy júliusban kettővel több munkanap volt idén, mint tavaly.
Az előző hónaphoz, júniushoz viszonyítva változatlan maradt szezonálisan és munkanappal kiigazított ipari kibocsátás.
A KSH első becslésében mindössze annyit közölt, hogy a négy legnagyobb súlyú alág közül a járműgyártásban, a villamos berendezés gyártásában, valamint a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásában csökkent, az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártásában nőtt a termelés volumene.
Az év első hét hónapjában az ipari termelés 3,0 százalékkal kisebb volt, mint 2023 azonos időszakában.
A júliusi ipari termelés részletes adatait egy hét múlva, szeptember 13-án közli második becslése alapján a KSH.
Megszületett a bérmegállapodás a versenyszféra és a kormány Állandó Konzultációs Fórumán, három évre szólóan. Kiderült, mennyivel emelkedik a következő három évben a minimálbér és 2025-ben a garantált bérminimum. Lesznek azonban olyan esetek, amikor újratárgyalásra lesz szükség.
Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
Az EY Magyarország felmérése szerint a cégek a legnagyobb kihívásnak az árfolyamkockázatot és az elvárt béremelések teljesítését tartják - közölte a nemzetközi tanácsadócég 300 magyar adó- és pénzügyi vezető körében végzett kutatásának eredménye alapján.