eur:
411.25
usd:
392.96
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Virágzó napraforgók a Tolna megyei Dunaszentgyörgy közelében 2020. július 3-án.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Szükséghelyzeti engedélyt kellett kiadni, olyan nagy a baj

A minél kisebb termésveszteséggel járó biztonságos betakarítás érdekében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szükséghelyzeti engedélyt adott ki három, dikvát hatóanyagú növényvédő szerre a szakmai és termelői kamarák jelzéseit figyelembe véve - közölte a hatóság,

A tájékoztatás szerint a szükséghelyzeti engedély a Reglone Air (gyártó: Syngenta), a Solaris (gyártó: Globachem NV, Belgium) és a Dessicash 20 SL (gyártó: Sharda Cropchem Ltd., India) gyomirtó szereket érinti.

Hangsúlyozták, hogy e készítmények forgalomba hozatalát, alkalmazását a Nébih 2024. augusztus 9-től szeptember 23-ig, kizárólag napraforgó kultúrában, állományszárításra teszi lehetővé.

A szer kijuttatása légi permetezéssel történhet, merevszárnyú repülőgépről vagy helikopterről, a kezelhető terület nagysága maximum összesen 47 190 hektár - írták a közleményben.

A dikvát alapú szereket 6 éve tiltották be, annak veszélyessége miatt. Akkor úgy fogalmaztak, hogy hogy "a dolgozók, a közelben tartózkodók, valamint a lakosok fokozott veszélynek vannak kitéve".

A szer alkalmazásának hatásmechanizmusáról az agrarforum.hu írt részletesen. Lényegében állományszárításra használták régebben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×