Szabó Péter szerint a felmérések azt mutatják, hogy egyre többen fogadják el Magyarországon is a mesterséges intelligencia elterjedését. A Microsoft Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója az Infoparlament konferencián azt mondta: a munkáltatók 66 százaléka már nem alkalmazna olyanokat, akik nem értenek a mesterséges intelligenciához (MI), vagy legalábbis nem tudják azt készségszinten használni.
"Még meglepőbb az, hogy ugyanezeknek a vezetőknek a 71 százaléka már a mesterséges intelligencia használatát fontosabbnak tartja, mint az adott munkakör ellátásához szükséges szakmai tapasztalatokat. Vagyis az, hogy valaki ért az MI-hez, fontosabb lehet, mint akár több évtizednyi munkahelyi gyakorlat" – hangsúlyozta a számítástechnikai szakember.
Ugyanakkor Szabó Péter arra is rámutatott, hogy
a vállalatvezetők kétharmadának nincs terve arra, miként vezesse be a mesterséges intelligenciát a saját cége mindennapjaiba.
"14 ezer százalékkal, vagyis a 142-szeresére nőtt azoknak a LinkedIn profiloknak a száma, amelyek tulajdonosai azt írták az életrajzukba, hogy értenek az MI-hez. Világviszonylatban 800-900 millió ilyen profilról beszélünk, tehát ennyien jelezték, hogy valamilyen módon tudják alkalmazni a mesterséges intelligenciát, legyen az a Copilot, a ChatGPT, vagy bármi más" – tette hozzá.
Mint mondta, ez hatalmas jelzés arra, hogy a mesterséges intelligenciát mindenki szeretné használni, mindenki elvárja, és mindenki meg akarja tanulni a működtetését. A szakember szerint ezt jelzi az is, hogy ma már a munkahelyek 75 százaléka használ mesterséges intelligenciát, de csak töredékük van ezzel tisztában.
"A felmérések azt mutatják, hogy csak a mesterséges intelligencia hatására, 2030-ig, 14 százalékkal fog bővülni a világgazdaság. Márpedig ez 2035-ig egy 40 százalékos munkahatékonyság és termelékenység növekedést jelenthet.
Ez a 14 százalék abszolút értékben Kína teljes éves GDP-je" –
ismertette Szabó Péter.
A Microsoft Magyarország Kft. ügyvezető igazgatójának az a véleménye, hogy óriási hiba lenne, ha ebből Európa és benne Magyarország nem tudná kivenni a részét. Ráadásul a kibertámadások által okozott kár globálisan már eléri 10 trillió dollárt, ami megközelíti Kína gazdaságát, és ez a szám gyorsuló ütemben emelkedik.