Infostart.hu
eur:
363.37
usd:
317.77
bux:
140196.44
2026. július 17. péntek Elek, Endre
Moszkva, 2013. május 31.A Sberbank (Szberbank) orosz bank moszkvai székháza a pénzintézet részvényesei éves közgyűlésének napján, 2013. május 31-én. (MTI/EPA/Szergej Ilnyickij)
Nyitókép: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij

Oroszországnak meg sem kottyannak a szankciók

A 2023 január elsejei 385,1 milliárd dollárhoz képest egy év alatt 68,2 milliárd dollárral (17,7 százalékkal) 316,8 milliárd dollárra esett Oroszország külső adóssága, ami 17 éve, 2007 január elseje óta a legalacsonyabb - közölte az orosz jegybank hétfőn.

Oroszország külső adóssága 2022-ben 101,8 milliárd dollárral esett, 2021-ben 14,5 milliárd dollárral nőtt, 2020-ban 23,8 milliárd dollárral csökkent, 2019-ben pedig 36,4 milliárd dollárral emelkedett.

A központi bank adatai szerint a gazdaság úgynevezett egyéb szektorainak külső adóssága csökkent a legjelentősebben tavaly, 55,4 milliárd dollárral (22,6 százalékkal) 189,4 milliárd dollárra.

Az államigazgatási szervek külső adóssága 13,4 milliárd dollárral (29,1 százalékkal) 32,7 milliárd dollárra mérséklődött.

A bankágazat (beleértve a bankokat és a jegybankot) külső adóssága 600 millió dollárral (0,6 százalékkal), 94,7 milliárd dollárra emelkedett.

Címlapról ajánljuk
Megnézhetik és elbírálhatják a chatüzeneteinket – megszavazta az EU

Megnézhetik és elbírálhatják a chatüzeneteinket – megszavazta az EU

Az Európai Parlament megszavazta az úgynevezett chat kontroll szabályozás meghosszabbítását 2028-ig. Ez a törvény lehetővé teszi, hogy az üzenetküldő alkalmazások, köztük a Messenger vagy a Whatsapp önkéntesen átvizsgálják a felhasználók privát üzeneteit és fényképeit a gyermekbántalmazás megelőzése érdekében.

Bóna Szabolcs az Arénában: nincsen nemzetstratégia élelmiszer nélkül

A magyar agrárium előtt álló kihívásokról, az aszály és a klímaváltozás jelentette veszélyek elhárításáról, a Nemzeti Agrárgazdasági kamra újraszabályozásáról és az uniós közös agrárpolitikából várható forrásokról is beszélt Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Javult az amerikai fogyasztói bizalom

Javult az amerikai fogyasztói bizalom

A Michigan-i Egyetem fogyasztói bizalmi indexe júliusban az elemzői várakozásokat meghaladva 54,4 pontra emelkedett az előző havi 49,5 pontról, míg az ötéves inflációs várakozások 4,6%-ról 4,2%-ra mérséklődtek. Az ipari termelés havi szinten stagnált, éves növekedése pedig 1,5%-ról 1,1%-ra lassult. A fogyasztói hangulat javulása az olajárak korábbi eséséhez köthető, amit azonban az iráni konfliktus eszkalálódása újra veszélyeztet. Összességében a legfrissebb makroadatok nem változtatnak érdemben a gazdasági kilátásokról alkotott képen.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×